​طلبه شهید یوسف دانشیان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۱
خدایا! خودت شاهدی که چقدر دوست داشتم عالم فاضل بشوم و به این مردم خدمت کنم ولی چون دین تو را درخطر دیدم، خودم را ملزم به دفاع از دین تو نمودم.
 
فرزند حسن ، متولد 2شهریور 1347 تحصیلات سطح 1حوزه، مسئولت نظامی رزمی تبلیغی، تاریخ شهادت 6مرداد1367 عملیات مرصاد بر اثر اصابت تیر در اسلام آباد غرب به درجه رفیع شهادت نائل گردیده است.

وصیت نامه شهید

 این‌جانب یوسف دانشیان، فرزند حسن، تاریخ تولد 1347 شماره شناسنامه 19813 بعد از شهادت به وحدانیت خدا و به رسالت رسول حق محمد بن عبدالله (صلی‌الله علیه و آ له) و اهل‌بیت او علی الاخص به آخرین آن‌ها (روحی و ارواح العالمین له الفدا)
 
به‌تمامی برادران و خواهرانی که حرف و نوشته بنده در طول تاریخ به دستش بیفتد وصیت می‌کنم که خدا را در نظر داشته باشند و او را در کارهای شان حاضر و ناظر بدانند و بدانند که عالم محضر خدا است و بعدازآن دست از اهل‌بیت برندارند که حبل‌الله المتین و عروة الوثقی و کهف الحصین آن‌ها هستند و آن‌ها رابین خود و خدا واسطه کنند که جز این راه، راهی دیگر که میانبر به‌سوی خدا باشد، نیست و تا خون در بدن و جان‌ودل دارند، دست از «یا وجیها عندالله اشفع لنا عندالله» برندارند و بعدازآن دست از امام امت برندارند و قدر او را بدانند و بدانند امام، علاوه بر رهبر بودن جامعه اسلامی، کسی است که مقام ارجمندی در پیش خداوند متعال و حضرت بقیه‌الله دارد.
 
خداوندا! تو شاهد باش که من آنچه را که ملزم به رساندنش بودم، رساندم و فردای قیامت، حجت بر ایشان تمام است.
 
خدایا! خودت شاهدی که چقدر دوست داشتم عالم فاضل بشوم و به این مردم خدمت کنم ولی چون دین تو را درخطر دیدم، خودم را ملزم به دفاع از دین تو نمودم.
 
 اکنون‌که بر میعادگاه عاشقانت می‌خواهم پرواز کنم، اشک شوق جلوی چشمانم را گرفته و نمی‌توانم در یکجا بایستم. از خوشحالی در پوستم نمی‌گنجم. می‌دانم که این آخرین بار جبهه رفتن من است؛ چون این دفعه، یا به لقای یار می‌رسم و یا قبر شش‌گوشه حسین (علیه‌السلام) را به آغوش می‌کشم. خداوندا! مرا از حسینت دور نکن.
 
مادرم! اگر من در راهی که پیش‌گرفته‌ام شهید شدم، چه باک که علی‌اکبر حسین (علیه‌السلام) در این راه شهید شده است. من نمی‌گویم برای من گریه نکن، چون استاد شهید مطهری فرمود: «گریه کردن برای شهید زنده نگه‌داشتن یاد و حماسه او است» بلکه وقتی می‌خواهی برایم گریه کنی، بر عزیز زهرا (سلام‌الله علیها)، حسین (علیه‌السلام) گریه کن. مادر جان! اگر بعد از من به زیارت امام حسین (علیه‌السلام) نائل شدی، حال مرا پیش او بازگو کن و بگو که نوکر تو، آخرین صدایی که از زیر لب‌هایش بلند شد، حسین بود.
 
خدایا! چقدر حسین (علیه‌السلام) را دوست داشتم و خودت شاهدی که اسم حسین برایم عزیز بود؛ پس مرا از او جدا نکن.
 
مادر جان! دوست دارم هر شب پنجشنبه اگر وقت کردی به سر قبرم بیایی و مرا دعا کنی. در آخر از تو التماس دارم که شیر پاکت را به من حلال کنی و با این کارت روح مرا شاد کنی.
 
برادر جان! خودت می‌دانی که چقدر از ته قلب تو را دوست داشتم. وقتی از همه‌جا ناامید می‌شدم، پیش تو می‌آمدم و از تو روحیه می‌گرفتم و خدا می‌داند که من هر چه داشتم و دارم از تو است. از تو التماس دعا دارم و امیدوارم مرا حلال و در دعاهایت فراموشم نکنی.
 
و اما برادران دیگرم! راستش من به داشتن برادرانی چون شما افتخار می‌کردم و می‌کنم و شما هم امیدوارم مرا از دعاهای خیرتان فراموش نکنید.
 
ضمناً حتی‌الامکان قبرم هم‌سطح زمین و در کنار قبر برادرانم مجتبی پور، عسگر عبدالجبار و ایوب خطایی دفن کنید و روی قبرم فقط طلبه نوشته شود که من این لفظ را خیلی دوست دارم.
 
و اما شما خواهرانم و زن داداش‌هایم! دوست ندارم در مرگ من، سینه‌ای چاک و صورتی خراشیده شود که خداوند این‌گونه اعمال را مکروه داشته. دوست دارم شماها بازیچه دست غربی‌ها نشوید و این را بدانید که ما اصلاً برای این‌که ضروریات دین- که از آن‌ها حفظ حجاب است- از بین نرود، خون می‌دهیم. دوست دارم مثل همیشه باعفت باشید، به دخترهایتان درس حجاب را بیاموزید و به پسرانتان درس ایثار و شهادت را بیاموزید و همیشه دعاگوی امام باشید.
 
در پایان از اساتید محترم مخصوصاً حجت‌الاسلام شیخ اسماعیل اعلایی و حضرت حجت‌الاسلام شیخ عبدالمجید بنابی و حضرت حجت‌الاسلام سید موسی آتشی زر و حضرت حجت‌الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی امام‌جمعه محترم و مخصوصاً از برادر بزرگوارم حضرت حجت‌الاسلام شیخ حسین دانشیان می‌خواهم که بی‌ادبی‌ها و اهانت‌های بنده را با بزرگواری خودشان ببخشند و مرا از دعاهای خیرشان محروم نسازند.
 
ذکر این نکته را در وصیت‌نامه‌ام لازم می‌دانم که بنده راضی نیستم بعد از مرگ من و یا مثلاً از عنوان شهید بودن من کسی استفاده کند و دسته یا گروهی را تقویت و یا گروهی را تضعیف کند.
کد مطلب: 288353
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...