داخلی صفحه کرمان خبر
 
۷۰۰۰ یادواره شهدا در مدارس استان کرمان برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۶
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اهمیت ترویج سیره شهدا و فرهنگ ایثار و مقاومت در بین دانش‌آموزان گفت: در سال تحصیلی جاری حدود ۷ هزار یادواره شهید در سطح مدارس استان کرمان برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، صدیقه مرادی صبح امروز در آئین امضای تفاهم‌نامه همکاری بین نیروی انتظامی و اداره کل آموزش وپرورش استان کرمان با بیان اینکه نیروی انتظامی و معلمان نقش مهمی در ارتقای امنیت روانی جامعه دارند اظهار داشت: نیاز به امنیت روحی و روانی جامعه یک نیاز اساسی است که در کیفیت آموزشی نیز موثر است.
وی با اشاره به اینکه حضور پلیس در مدارس و برگزاری دوره‌های آموزشی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار موثر است و از آن استقبال می‌کنیم گفت: 400 هزار دانش‌آموز و 5 هزار نفر معلم امسال در مسابقات قرآنی شرکت کردند و این مسابقات در 15 رشته قرآنی برگزار شد.
معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در بحث نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه نیز وارد شدیم و در قالب مسابقات استقبال خوبی از آن می‌شود افزود: 350 هزار دانش‌آموز امسال در مسابقات فرهنگی هنری شرکت کردند.
مرادی با اشاره به اهمیت ترویج سیره شهدا و فرهنگ ایثار و مقاومت در بین دانش‌آموزان گفت: در سال تحصیلی جاری حدود 7 هزار یادواره شهید در سطح مدارس استان کرمان برگزار شد که زمینه‌ساز برگزاری کنگره شهدا بود.
در این آئین کوروش احمدیوسفی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمان با بیان اینکه معلمان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه و کاهش جرایم نقش بسیار مهمی دارند اظهار داشت: جامعه هدفی که در اختیار معلمان است جامعه بسیار اثرگذاری است.
وی با بیان اینکه اصلاح رفتار جامعه در جهت کاهش رفتارهای مجرمانه ضرورت دارد گفت: در سال گذشته بیش از دو هزار کارشناس انتظامی در مدارس حضور یافتند و آموزش‌های لازم و پیشگیرانه به دانش‌آموزان  ارائه شده است.
انتهای پیام./
کد مطلب: 288519
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور