داخلی صفحه زنجان خبر
 
استاندار زنجان:
اقتدار در برابر دشمن، رمز آزادسازی خرمشهر بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۶
استاندار زنجان، اقتدار در برابر دشمن را رمز آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس خواند و گفت: در این عملیات ثابت شد که زبان فهم دشمن، زبان اقتدار است که این مهم باید برای نسل‌های جدید تبیین شود.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان به نقل از ایرنا، فتح‌الله حقیقی روز شنبه در جلسه ستاد بزرگداشت سالروز حماسه سوم خرداد افزود: آرایش جنگی کشور بعد از عملیات دفاع مقدس، از دفاعی به حمله تبدیل شد و پس از آن بود که بحث صلح در شورای امنیت به میان آمد.
وی وحدت فرمان و گوش به فرمان ولایت را دومین دلیل پیروزی این عملیات دانست و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه تمام دنیا همراه و هماهنگ با رژیم صدام بودند تبعیت از فرمان بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی توانست طومار تدبیر و سیاست دنیا را بر هم بریزد.
حقیقی با بیان اینکه وحدت و اتحاد بین نیروها، بیت‌المقدس را آفرید، تصریح کرد: گفتمان دیروز، وحدت بود و همه نیروها متحد عمل کردند و این اتحاد که مورد تاکید امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی است تا کنون در کشور برقرار بوده و گفتمان امروز نیز انسجام و یکپارچگی است.
استاندار زنجان اظهار داشت: عملیات بیت‌المقدس، بهترین الگو بوده و در وضعیت فعلی باید به نسل‌های جدید تبیین شود تا نوجوانان و جوانان به آن افتخار و غرور کنند که چه حماسه عظیمی آفریده شد.
وی تاکید کرد: باید حقایق و واقعیت‌های اتفاق افتاده برای جوانان تبیین شود تا در برابر بوق تبلیغاتی دشمن، مقابله کرده و به آرام‌سازی جامعه کمک کند.
استاندار زنجان گفت: عملیات بیت‌المقدس بسیاری از مسائل را به اثبات رساند رزمندگان و ایثارگرانی که به خاطره‌گویی در محافل مختلف می پردازند و رسانه‌ها و دانشگاه‌ها که برنامه‌های مختلفی دارند باید آن را برای نسل جوان که سرمایه‌های اصلی جامعه هستند، تبیین کنند.
این مسئول تصریح کرد: آمار شهدا، جانبازان و ایثارگران عملیات بیت‌المقدس به تفکیک شهرستان، نیرو و سازمان در اختیار فرمانداران قرار گرفته و با تقسیم‌بندی شهرستانی، دیدار با خانواده تمام این عزیزان صورت پذیرد.
وی با بیان اینکه آمریکا و ایادی آن 40 سال است که با جمهوری اسلامی دشمنی می‌کنند، خاطرنشان کرد: در شرایطی که دشمنان نظام و انقلاب، دشمنی خود را به اوج رسانده‌اند باید برنامه‌های مهمی از سوی دانشگاه‌ها به‌صورت لحظه‌ای، طراحی و اجرا شود.
حقیقی اظهار داشت: تصاویر موجود بر سر مزار شهدا و سطح شهرها به مرور زمان کیفیت و زیبایی خود را از دست داده که شایسته است بنیاد شهید استان نسبت به نوسازی و تعویض تصاویر اقدام کند.
به گزارش ایرنا، عملیات بیت‌المقدس در سال 61 توسط ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام و منجر به آزادسازی خرمشهر پس از 578 روز اشغال در سوم خرداد شد.
161 رزمنده استان زنجان در این عملیات، شهید و 205 رزمنده نیز به درجه جانبازی نایل شده‌اند.
انتهای پیام /
 
کد مطلب: 288739