راه شهدای دفاع مقدس همان مسیر شهیدان کربلا است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه ارتقای جایگاه انسانیت توسط شهدا تحقق می یابد، تصریح کرد: در فرهنگ ما شهید پس از شهادت نیز اثرگذار است و راه شهدای دفاع مقدس همان مسیر شهیدان کربلا است.
راه شهدای دفاع مقدس همان مسیر شهیدان کربلا است
 
به گزارش «ایثار»، عبدالله پاکاری در دیدار با پدر شهید والامقام «ابراهیم قنبرزاده»، عنوان کرد: ایثار و شهادت، به عنوان یک فرهنگ متعالی در زمره عالی‌ترین مفاهیم الهی و نتیجه والاترین ارزش‌هایی است که یک انسان متعهد می‌تواند به آن مقام دست یابد.
پاکاری با بیان اینکه ارتقای جایگاه انسانیت توسط شهدا تحقق می یابد، تصریح کرد: در فرهنگ ما شهید پس از شهادت نیز اثرگذار است و راه شهدای دفاع مقدس همان مسیر شهیدان کربلا است.
وی ضمن تاکید بر جایگاه مهم و تاثیرگذار شهدا در سیر تکاملی انقلاب اسلامی و تامین امنیت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، متذکر شد: خانواده های معظم شهدا از ذخایر انقلاب اسلامی و اسوه صبر و ایثار هستند.
پاکاری با بیان اینکه آرامش حاکم بر کشور از برکت خون شهیدان انقلاب و جان بر کفان دوران دفاع مقدس است، افزود: راه شهادت همچنان باز است و هنوز می بینیم که جوانان پاک این میهن برای حفظ کشور جان خود را فدا می کنند.
وی با تاکید بر اینکه باید با خدمتگزاری صحیح ارزش شهدا حفظ شود، گفت: امیدواریم با عملکرد صحیح و بجا و با بهره‌گیری از همه توان در خدمت خانواده‌های شهدا و ایثارگران باشیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان همچنین با پدر شهید والامقام «حسین خونگرم» دیدار و گفت و گو کرد.

آیت الله احسانبخش عمر خویش را در راه ترويج دين سپری کرد
پاکاری همچنین در نشست هماهنگی ستاد بزرگداشت شهيد آيت‌الله حاج صادق احسانبخش،‌ نماینده فقید ولی فقیه در استان، گفت: خدمات آیت الله احسانبخش قبل و بعد از انقلاب بر کسی پوشیده نیست و ایشان همواره منشا اثر و خدمت برای استان و کشور بوده است.
وی آیت الله احسانبخش را یک عالم دینی و یک مجاهد انقلابی دانست و عنوان کرد: آیت الله احسانبخش قبل از انقلاب شکنجه زندان رژیم شاهنشاهی را تحمل کرد و بعد از انقلاب نیز مورد هجمه دشمنان قرار گرفت، اما هرگز از راه اسلام و انقلاب و امام برنگشت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان یادآور شد: آیت الله احسانبخش عمر خویش را در راه ترويج دين و نشر فرهنگ و معارف اسلامی سپری کرد و منشا خدمات ارزنده‌ای در حل مشکلات مردم و کمک‌رسانی به آنها بود. در دوران دفاع مقدس نیز با ارسال کمک‌های مردمی و پشتیبانی بی‌نظیر و حضور فعال در جبهه‌های جنگ مايه دلگرمی رزمندگان اسلام شد.
وی برگزاری محافل انس با قرآن با محوریت نکوداشت یاد و خاطره آیت‌الله احسانبخش و ارتحال معمار کبیر انقلاب،‌ انتشار نسخه الکترونیکی نشریه «یاد یاران» یادمان آیت‌الله احسانبخش و برگزاری نمایشگاه عکس و مسابقات فرهنگی جهت آشنایی با سیره این شهید والامقام در شبکه‌های اجتماعی را از جمله ویژه‌ برنامه‌های سالگرد ارتحال این فقیه فقید عنوان کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 288896