رسالت ستاد شاهد، پرورش دانش آموزان در مسیر ایثار و شهادت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱
مدیرکل بنیاد استان در جلسه ستاد شاهد رسالت آموزش و پرورش و ستاد شاهد را تربیت و پرورش دانش آموزان در راستای فرهنگ ایثار و شهادت عنوان کرد.
 
به گزارش "ایثار" واحد چهارمحال و بختیاری؛ اولین جلسه ستاد شاهد سال 1398 با حضور مدیرکل بنیاد استان، مدیرکل آموزش‌وپرورش و سایر اعضای ستاد شاهد در دفتر مدیرکل آموزش‌وپرورش استان برگزار شد. در این جلسه ابتدا مباحثی ازجمله بررسی مسائل آموزشی و تشریح دستورالعمل ثبت‌نام مدارس شاهد در سال تحصیلی 99-98 موردبحث قرار گرفت.

فریبرز نجفی مدیرکل بنیاد استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیرکل آموزش‌وپرورش و سایر اعضای ستاد شاهد گفت: فعالیت‌های خوبی ازجمله برگزاری برنامه‌های نوروزی با شهیدان، بزرگداشت هفته معلم در گلزار شهدای شهرکرد و سرکشی‌های مختلف از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از طرف آموزش‌وپرورش انجام‌شده که تأثیر مثبت و به سزایی در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته است.
فریبرز نجفی آموزش‌وپرورش را یک دستگاه فرهنگی که رسالت تربیتی بر دوش دارد را خطاب و افزود: وجود تعداد 577 دانش‌آموز شهید در استان چهارمحال و بختیاری نشانه بارز رسالت تربیت دانش آموزان در راستای فرهنگ ایثار و شهادت است.

مدیرکل بنیاد استان با اشاره به اینکه ثبت‌نام مدارس شاهد در سال تحصیلی 99-98 از تاریخ یکم خرداد آغاز می‌شود خاطرنشان کرد: ثبت‌نام از طریق سیستم سجا و اطلاع‌رسانی از طریق صداوسیما، نماز جمعه و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان انجام خواهد شد.

گفتنی است تعداد 16 مدرسه شاهد در سطح استان داریم که شامل 10 کلاس ابتدایی، 12 کلاس متوسطه اول و 17 کلاس متوسطه دوم است.
همچنین در پایان این جلسه از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی مدیرکل آموزش‌وپرورش استان و سایر اعضای ستاد شاهد توسط مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 289058