داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
برگزاری جلسه کمیته گرامیداشت عملیات بیت المقدس (فتح خرمشهر)
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۸
برگزاری جلسه کمیته گرامیداشت عملیات بیت المقدس (فتح خرمشهر)
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان ، روز سه شنبه مصادف با 24 اردیبهشت ماه 98 جلسه کمیته گرامیداشت شهدای عملیات (فتح خرمشهر) در اتاق فکر این اداره برگزار گردید .
در این جلسه پاکدامن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اظهار داشت : روز سوم خرداد برای ما روزی بسیار مهم ، خاطره انگیز و افتخار آفرین است ، روزی که دشمن متجاوزانه ظالمانه بی دلیل به سرزمین کشور رو خاک ایران زمین ما حمله  و تجاوزانه ، ظالمانه بی دلیل به سرزمین کشور و خاک ایران زمین ما حمله و تجاوز کرد روز سختی بود ، اما تلخترین روزان روزی بود که بعد از هفته ها و روزها ایستادگی و مقاومت جز سقوط خرمشهر به گوش ما رسید .
وی گفت : خرمشهر هم یاد آور تلخ ترین روز تاریخ دفاع مقدس و همه یاد آور شیرین ترین ساعات و روز در دوران دفاع مقدس پیروزی بر دشمن تا دندان مسلح که از سوی همه قدرت ها و ابر قدرت ها پشتیبانی می شد . توسط ملتی که تنها تکیه گاهش خداوند بود . انواع سلاح های شرقی و غربی به سوی دشمن سرازیر می شد .
دلاورهای نفتی برخی از کشورهای منطقه به خزانه افلقیان ارسال می شد و تمام بندرگاه هایشان را به عنوان بندر متجاوزین قرار داده بودند ، مدرنترین هواپیماها و هلی کوپترها ، موشک ها ، توپخانه ها ، تانک ها ،نفربرها، ادوات و انواع تجهیزات و سلاح ها را در اختیار دشمن قرار داده بودند ، اما حتی از دادن یک قطعه یدکی که طبق قرارداد می بایست به ما می دادند هم شرق هم غرب امتناع کردند .
این مقام مسئول افزود : ملت بزرگی که راه مسیر را از راهبر و امام بزرگش دریافت می کرد و تکیه گاهش الطاف خداوند و معصومین بود نام فاطمه و علی ، حسین و علی ابن موسی الرضا و همه بزرگان دین را رمز شروع عملیات و تکیه گاه فتح و پیروزی خود قرار می داد .

انتهای پیام./
 
کد مطلب: 289091
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور