وصيت نامه شهيد محمود رئوفي از شهرستان بجستان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵
شهید محمود رئوفي در ششم خرداد 1339 در بجستان چشم به جهان گشود و در دوم فروردين 1361 در تنگه رقابيه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
 
به گزارش ايثار واحد خراسان رضوي، شهید محمود رئوفي در ششم خرداد 1339 در بجستان چشم به جهان گشود و در دوم فروردين 1361 در تنگه رقابيه به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

وصیت نامه شهید محمود رئوفی
به نام خداوند بخشنده مهربان و با درود فراوان به رهبر كبير و عاليقدر خميني بت شكن و سلام به تمام رزمندگاني كه با نثار خون خود درخت اسلام را آبياري كردند.
هم اكنون كه لباس رزم پوشيده و با عشقي زياد به جبهه رفتم، اميدوارم كه فقط براي خاطر ا... بوده و نه غير از اين. براي اسلام بوده و نه براي بزرگ كردن سرزمين، پروردگارا تو خود ميداني كه ما چقدر مشتاق شهادتيم و نيز مي داني كه هدف ما پيروزي در راه توست نه شهادت، اگر توانستيم مي كُشيم و اگر نتوانستيم كُشته مي شويم، ولي در هر حال پيروزي از ما است زيرا تو فرمودي: اِن ا... يَدافِعُ عَنِ الِّذْينَ آمَنو.
اما امام اينك سخني با تو دارم كه قلب هاي ما را تسخير كرده اي و اگر تو نبودي انقلابي در اين سرزمين تا صدها سال ديگر رخ نمي داد مگر رهبري، رهبري چون تو و تو اي امام از ما راضي باش كه براي احيا دين و دفاع از حسين زمان تمامي اعضا و دل و جانمان را هديه مي دهيم تا اسلام و قوانين حيات بخش آن در سراسر جهان گسترش يابد. با آگاهي و با شناختي كامل و با يقين مي روم بسوي جنگ بسوي جهاد، بسوي خدا، بسوي شهادت و بسوي سعادت آنچه مسلم است اينست كه من هم مانند ديگر برادرانم عاشق شهادت هستم و اگر مرا شهيد بدانيد پس لزومي ندارد براي من عزاداري كنيد چون شهيد عزاداري نمي خواهد بلكه پيرو  مي خواهد كسي را مي خواهد كه بعد از مرگش رسالت حكومت ا... را بدوش كشد .  نهايت عذر را از پدر و مادرم   دارم   زيرا واقعاً تا به  اين   سنين زحمت كشيده اند و مرا بزرگ كرده اند و آفرین بر آنها كه اين چنين فرزندي را ببار آورده اند  كه مشتاقانه بسوي خدا شتافت و اين چنين عاشق شهادت بود و علاقه به جبهه رفتن را از همه چيزها بهتر مي دانست ولي در عوض خير و سعادت را براي آنها از خداوند متعال خواهانم و خواهش دارم كه براي من گريه نكنند زيرا شهيد آگاهانه شهادت را مي پذيرد . و چنانچه به اين درجه الهي رسيدم اميدوارم كه پهلوي دوستان و رزمندگان شهيدم جسدم را بخاك بسپارند . « اَنْفِرُ حفافاً وَ ثقالاً جاهِداو بِهِ اَمْوالِكُمْ و اَنْفُسِكُمْ في سَبيل ا... » و توصيه اي كه براي ملّت مبارز و قهرمان ايران دارم اين است كه از خط امام و رهبر كبير انقلاب خارج نشويد و هر چه بيشتر پيرو ولايت فقيه باشند زيرا اگر روحانيت نبود و نباشد انقلاب ما نه پيشرفت مي كرد و نه پيروز مي شد و نه در آينده  اين پيروزي بدست خواهد آمد . پس ولايت فقيه يكي از مهمترين اعضايي است كه در پيشرفت انقلاب اسلامي مؤثر مي باشد و ديگر اينكه با قاطعيت هر چه بيشتر براي بر انداختن ضد انقلاب و منافقين و گروهكها رفتار كنند و شما اي برادران و خواهران خيال نكنيد كه فقط بايد رفت به جبهه جنگ و شهيد شد بلكه کار آنهائيكه در پشت جبهه زحمت مي كشند و مشغول كار خود هستند يك جهاد محسوب مي شود اعم از يك بازاري و كاسب و كشاورزان و کار آن دانش آموز كه دانش را فرا میگیرد و در کلاس حاضر می شود  خود نیز  يك جهاد است و اجر آن با كسي كه در جبهه مي جنگد برابر است و آخرين كلام اينكه من  نه لياقت بهشت را دارم  و  نه لياقت اسم شهيد و جاي شهيد را ولي لطف خدا ورحمت حق را نمي توانيم
فراموش كنم با وجود اين بازماندگان براي من دعا كنيد و مرا ببخشيد من در قيامت نيز بخودم اجازه خواهم داد كه از خداوند برای شما  طلب آمرزش كنم .
 
دست حق بر انقلاب ماست پشتيبان ما
نهضت مستضعفان را بارور خواهيم كرد
با سلاح خون ، سلاح دين، سلاح اعتماد
خصم تا دندان مسلح خون جگر خواهيم كرد
با ميد پيروزي حق بر باطل همگي را بخدا مي سپارم و آرزوي موفقيت را براي تمام بازماندگان دارم .
السلام عليكم .
خداحافظ
محمود رئوفي 12/8/1360

کلمات کليدی: ایثار رضوی، بجستان، وصیت نامه شهید، شهيد محمود رئوفي، خراسان رضوی
کد مطلب: 289102