در گناباد برگزار می شود
گرامیداشت یاد شهدای فتح خرمشهر در ماه مبارک رمضان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۸
جلسات قرآنی خانواده شهدا و ایثارگران گناباد یا نام و یاد شهدای عملیات خرمشهر در ماه مبارک در حال برگزاری است.
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، محمد شهابی  ضمن تبریک ماه مبارک رمضان و گراميداشت ياد و خاطره شهدا گفت: به منظور ایجاد فضای معنوی در جامعه و انس و علاقه به قرآن و جذب افراد بیشتر به فعالیت های قرآن و بهره مندی مطلوب خانواده های معظم شهدا و ایثارگران از فضیلت های معنوی این ماه تعداد 9 جلسه قرائت قرآن کریم و ختم قرآن به یاد شهدا و به نام شهدای عملیات فتح خرمشهر  که در منازل ایثارگران در سطح شهر برگزار می شود.
وی ادامه داد: یکی از محافل قرآن در دهستان زیبد در گلزار مطهر شهدا هر روز در ماه مبارک رمضان با گستردگی و فضای معنوی خاصی در حال برگزاری است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گناباد تصریح کرد: مراسم لیالی قدربیاد شهدای رمضان که طبق هر ساله مراسم سخنرانی، دعای جوشن کبیر و قرآن بر سر در محیط و فضای اداره (خانه شهدا) برگزار می شود.
وی خاطر نشان ساخت: مراسم شبی با کلام وحی به منظور تجلیل از طلایه داران قرآن بعد از شب های احیا به منظور تشویق قرآن آموزان و دارندگان مقام های برتر شهرستانی و استانی و مسابقات کشوری قرآن در بنیاد برگزار می شود.
وی با بیان اینکه در روز 29 ماه مبارک رمضان از تمامی محافل قرآن ایثارگران بازدید و به رسم یادبود هدایای معنوی تقدیم فرزندان شاهد و ایثارگر می شود، افزود: طرح ضیافت الهی و دیدار از خانواده های شهدا بخصوص شهدای رمضان و شهدای فتح خرمشهر از اولویت های برنامه های این ماه قرار گرفته است.
شهابی به دیگر برنامه ها ویزه ماه مبارک رمضان شاره کرد و گفت: عطرافشانی گلزار مطهر شهدا با محوریت شهدای فتح خرمشهر، حضور گسترده جامعه ی ایثارگری در مراسم ارتحال امام در شب های پایانی ماه مبارک رمضان، تشکیل هیئت سینه زنی و حضور فعال در مراسم  از جمله برنامه ی پیش رو در این ماه مبارک می باشد.
گفتنی است شهرستان گناباد 332 شهید، 925 نفر جانباز و  25 آزاده سرافراز را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
 انتهای پیام/
 
وجیهه عجمی خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان گناباد
 

کلمات کليدی: ایثار رضوی، رمضان، گناباد، شهدای خرمشهر، خراسان رضوی،
کد مطلب: 289110