​ساماندهی بیش از 80% گلزار شهدای استان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۲
مدیرکل بنیاد استان در نخستین جلسه کارگروه ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا گفت: بیش از 80 درصد گلزارهای مطهر شهدای استان ساماندهی شده است.
 
به گزارش «ایثار» واحد چهارمحال و بختیاری: نخستین جلسه کارگروه ساماندهی گلزارهای مطهر شهدای استان با حضور مدیرکل و معاون تعاون بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و اعضای کارگروه به ریاست معاون عمرانی استاندار برگزار شد.
مدیرکل بنیاد استان به عنوان دبیر کارگروه در این جلسه گزارشی کامل از عملکرد حوزه گلزارهای شهدا، موانع، مشکلات و نحوه تخصیص اعتبارات ارائه کرد.
فریبرز نجفی تصریح کرد: استان چهارمحال و بختیاری دارای 292 گلزار با 2423 مزار مطهر شهدا است که عملیات ساماندهی 147 گلزار با 1780 مزار خاتمه یافته است.
وی با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد گلزارهای مطهر شهدا تا پایان سال 97 ساماندهی شده‌اند افزود؛ تعداد 32 گلزار با 408 مزار در دست اقدام و تعداد 113 گلزار با 235 مزار که اکثر آن‌ها تک مزاری هستند تاکنون ساماندهی نشده‌اند که طبق برنامه‌ریزی تا پایان سال 99 کلیه گلزارهای شهدای استان ساماندهی خواهند شد.
نجفی با اشاره به ماده 11 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران گفت: وزارتخانه‌های نیرو، نفت، راه و شهرسازی و کشور موظفند کلیه هزینه‌های خدمات مربوط به آبرسانی، برق‌رسانی، گازرسانی و جاده مواصلاتی و ساخت و ساماندهی و نگهداری گلزارهای شهدا و یادمانها را با هماهنگی بنیاد تأمین نمایند که در اینخصوص دستگاه های متولی باید سالیانه اعتبار لازم را تامین و نسبت به موراد ذکر شده اقدام نمایند.
 
نظری معاون عمرانی استاندار در ادامه در خصوص آب، برق و جاده دسترسی گلزارها مطالبی عنوان و افزود: دستگاه‌های متولی باید با هماهنگی بنیاد نسبت به برآورد اعتبارات موردنیاز گلزارهای فاقد آب، برق و جاده دسترسی اقدام نموده و در راستای رفع آن تلاش نمایند و در جلسات آتی گزارش اقداماتانجام شده را ارائه نمایند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 289210