بیش از 80% گلزار مطهر شهدای استان ساماندهی شده اند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۲
مدیرکل بنیاد استان در بازدید از روند ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا در دست اقدام در سطح استان گفت: بیش از 80% گلزار های شهدای استان ساماندهی شده اند.
 
به گزارش «ایثار» واحد چهارمحال و بختیاری: مدیرکل بنیاد استان با همراهی کارشناسان فنی حوزه مسکن و گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران طی سفر یک روزه از روند ساماندهی گلزارهای در دست اقدام در سطح استان بازدید کرد.

مدیرکل بنیاد استان در این بازدید گفت: استان چهارمحال و بختیاری دارای 292 گلزار با 2423 مزار مطهر شهدا است که عملیات ساماندهی 147 گلزار با 1780 مزار خاتمه یافته است.

فریبرز نجفی با اشاره به اینکه بیش از 80 درصد گلزارهای مطهر شهدا تا کنون ساماندهی شده‌اند افزود؛ تعداد 32 گلزار با 408 مزار در دست اقدام و تعداد 113 گلزار با 235 مزار که اکثر آن‌ها تک مزاری هستند که تاکنون ساماندهی نشده‌اند و طبق برنامه‌ریزی تا پایان سال 99 کلیه گلزارهای شهدای استان ساماندهی خواهند شد.

نجفی با اشاره به ماده 11 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران گفت: وزارتخانه‌های نیرو، نفت، راه و شهرسازی و کشور موظفند کلیه هزینه‌های خدمات مربوط به آبرسانی، برق‌رسانی، گازرسانی و جاده مواصلاتی و ساخت و ساماندهی و نگهداری گلزارهای شهدا و یادمانها را با هماهنگی بنیاد تأمین نمایند که در اینخصوص دستگاه های متولی باید سالیانه اعتبار لازم را تامین و نسبت به موراد ذکر شده اقدام نمایند.

وی گلزارهای شهدا را نماد های فرهنگی ایثار و شهادت عنوان و افزود: با توجه به فرموده امام راحل که شهدا امام زادگان عشقند و مزارشان زیارتگاه اهل یقین است لذا این وظیفه مسئولین متولی امر را مشخص که باید ساماندهی این قبور بهترین شکل ممکن صورت گیرد.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 289210
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...