برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم «دلیران ایران زمین»
تاریخ انتشار : جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۸
یادواره شهدای مدافع حرم «دلیران ایران زمین» و افتتاحیه دبیرخانه هنر حماسی، همزمان با پنجمین سالگرد شهادت شهید حسن قاسمی دانا در آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزار شد.
برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم «دلیران ایران زمین»
 
کد خبر: ۲۴۲۸۵۷۲ || تاریخ: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خراسان رضوی، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در این مراسم گفت: شهیدان و مدافعان اسلام و وطن نزدیک‌ترین انسان‌ها به فردوسی و مفاهیم مورد توجه او هستند،
محسن مومنی افزود:  امروز بیش از هر زمان دیگر و در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند حماسه و ادبیات حماسی هستیم.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی حماسه را به ادبیات ما بازگرداند، گفت: هنرمندان ما باید با بهره‌گیری از عنصر حماسه، قهرمانان این سرزمین را معرفی کنند و همگی با حماسه‌زدایی از فردوسی که یک تهدید جدی است ، مقابله کنیم.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی افزود: امیدواریم با افتتاح دبیرخانه هنر حماسی حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی در این مکان آمیخته با حماسه ، بتوانیم با قدرت در این مسیر حرکت کنیم. 
فرمانده سپاه امام رضا (ع) هم در این مراسم با بیان اینکه امروز در مقابل دنیای استکبار به روحیه حماسی احتیاج داریم ، گفت: شهدای عزیز ما حماسه فردوسی را با تکیه بر اعتقادات دینی و اسلامی، به منصه ظهور رساندند.
سردار یعقوبعلی نظری افزود:  ما هم باید در این شهر مقدس باید با بهره‌گیری از حضور با برکت حضرت رضا (ع) و فردوسی به عنوان دو گنجینه معنوی ، مشهدالرضا (ع) را به عنوان نماد حماسه مبتنی بر معنویت معرفی کنیم. 
در ادامه ، مراسم افتتاحیه و رونمایی از نشان دبیرخانه هنر حماسی حوزه هنری خراسان رضوی با حضور مسئولان فرهنگی و پدران و فرزندان جمعی از شهیدان والامقام از جمله شهید عارفی ، عطایی ، حریری ، قاسمی‌دانا و... اجرا شد. 
در پایان ، نقالی شورانگیز «مرشد میرزا علی» و پیوند با آن بیان خاطره‌ای از صبوری و استقامت دختر کوچک یک شهید مدافع حرم ، زینت‌بخش و حسن ختام این محفل حماسی بود.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 289241