داخلی صفحه سمنان خبر
 
یاد خدا چراغ راه سعادت است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۲
سمنان ایرنا – شهید محمود ادب یکی از شهدای دفاع مقدس استان سمنان در بخشی از وصیت‌نامه خود با تأکید بر اقامه نماز اول وقت و خواندن دعا می‌نویسد: صبر، تحمل و خوشبختی دنیا و آخرت درگرو یاد خدا بودن است.
به گزارش ایرنا، شهید ادب، فرزند حسنعلی و ساره خاتون، ۲۳ فروردین در شهرستان سمنان در خانواده‌ای مو من متولد شد و در دامان مادر و پدری عفیف رشد یافت.
این شهید والامقام، به‌واسطه خوش‌خلقی و اخلاق نیکو شهره بود و همواره در تلاش برای کمک و شاد کردن دل دیگران بود و همیشه نیز در صف اول  نماز جماعت حضور داشت.
این شهید بزرگوار تا پایان دوره ابتدایی بیشتر درس نخواند، اما با تلاش، اخلاق و پشتکاری که داشت یکی از کاسب‌کاران موفق و قابل وثوق شهر سمنان بود.
شهید ادب، در نشست‌های سیاسی و مذهبی شرکت می‌کرد و در راهپیمایی علیه رژیم ستم گر حضور رنگ داشت.
این شهید والامقام اولین برای دفاع از خاک وطن از عشق به خانواده و فرزند دست کشید و به‌عنوان نیروی بسیجی از طرف سپاه تهران لشکر ۲۷ گردان زرهی به جبهه‌های جنگ اعزام شد و به‌عنوان نیروی تدارکات به ایفای نقش پرداخت.
شهید ادب پس از یک  ماه و ۲۴ روز حضور در میدان نبرد حق علیه باطل سرانجام در ۲۴ بهمن ۱۳۶۴ در عملیات غرورآفرین والفجر ۸ در منطقه فام عراق در اثر اصابت ترکش به بدن به قافله‌سالار شهیدان پیوست.
این شهید جلیل‌القدر، در بخشی از وصیت‌نامه خود گفته است: مساجد را خالی و خود را از دعا محروم نکنید، چراکه خداوند در قرآن کریم فرموده است: بخوانید مرا تا اجابت کنم شمارا.
شهید ادب در ادامه وصیت‌نامه خود ابراز داشته است: شهادت کوتاه‌ترین و سریع‌ترین راه برای رسیدن به لقاءالله است که نصیب همه‌کس نمی‌شود، چراکه شهادت و خشنود کردن خدا لیاقت می‌خواهد و لازمه هجرت به‌سوی خدا دست کشیدن از همه زیبایی‌ها و از همه دوست‌داشتنی‌ها و لذت‌های دنیوی است.
پیکر مطهر این شهید که همواره در آرزوی شهادت درراه خدا و دفاع از خاک وطن بود، در زادگاهش در گلزار شهدای امامزاده یحیی (ع) شهر سمنان به خاک سپرده شد. 
استان سمنان ۳۰۰۰ شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است. 
خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان سمنان در موضوع‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده‌های خبری ویژه را با برنامه مشخص در دستور کار خود داده است. 
باهدف قدرشناسی از رشادت‌ها و دلاوری‌های رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا به معرفی شهدای استان سمنان در قالب پرونده خبری می‌پردازد. 

 
کد مطلب: 289271