نهادینه شدن فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه لازم و ضروری است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه همه باید به وظیفه خود در جامعه عمل کنند، گفت: ایثار و فداکاری باور قلبی مردم است و نهادینه شدن این فرهنگ لازم و ضروری است.
نهادینه شدن فرهنگ ایثار و فداکاری در جامعه لازم و ضروری است
 
به گزارش «ایثار»، محمدرضا پورمحمدی در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه همه باید به وظیفه خود در جامعه بخصوص در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت عمل کنند، گفت: ایثار و فداکاری باور قلبی مردم است و نهادینه شدن این فرهنگ لازم و ضروری است.
رییس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان با یادآوری شرایط روز کشور گفت: آزادی و استقلال کشور را مدیون ایثارگری و فداکاری تمام آحاد مردم ایران و بخصوص خانواده‌های محترم شاهد و ایثارگر هستیم.
استاندار آذربایجان شرقی انتقال فرهنگ غنی ایثار و شهادت به نسل‌های سوم و چهارم را در جهت مقابله با عملکرد و تبلیغات استکبار جهانی لازم و ضروری بیان کرد و گفت: آن‌ها که در 8 سال دفاع مقدس عاشقانه برای پاسداری از میهن اسلامی ایران رفتند، به وظیفه خود عمل کردند و وظیفه ما ادامه راه آنان است و نباید در جهت آبادانی کشور و محافظت از آن کم‌کاری کرد.
وی با تأکید براینکه سرمایه کشور ایران، ملت، مردم و جوانان هستند، گفت: مردم درصحنه هستند و هر جا که احساس نیاز بوده تا پای جان قدم در راه گذاشته و از هیچ خدمتی به هم نوعان خود فروگذاری نکرده و این امر در تمامی صحنه‌های حساس چه در دفاع مقدس و چه در مواقع بحرانی و سیل و زلزله کاملاً مشهود بوده و است.
رییس شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تأکید کرد: دستگاه ها و نهادها در حوزه ایثار و شهادت به وظایف خود عمل کنند و وظیفه شورای استانی سیاست‌گذاری و برنامه ریزی مطابق با شرایط روز اجتماع در جهت ارتقای این فرهنگ و سرلوحه قرار دادن کارها و پیگیری امور مربوط به آن باشد.
استاندار آذربایجان شرقی قدردانی از جلوه‌های جدید ایثار در اجتماع را نیز لازم دانست و بر شناسایی و معرفی آن‌ها در جامعه تأکید کرد و گفت: با توجه به اقتضای زمان و توجه جوانان به فضای مجازی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با استفاده از ابزارهای نوین و حضور فعال در این زمینه ضروری است.
عباس پورحسن دبیر شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان نیز هدف این نشست را آسیب‌شناسی فرهنگ ایثار و شهادت و اجرای مصوبات جلسات قبلی عنوان کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی عمومیت بخشی تجلیل‌ها و دیدارها، مناسب‌سازی شغلی ایثارگران و مناسب‌سازی معابر شهری، توجه به فرهنگ و امور تبلیغی، تقدیر از خادمان عرصه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، پیگیری تخصیص و هزینه کرد بودجه در حوزه فرهنگ و ایثار، ایجاد کارگروه آسیب‌شناسی در برگزاری یادواره‌ها و پرهیز از موازی کاری و تشکیل جلسات تخصصی را از چالش های پیش روی این شورا بیان کرد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 289328