حماسه آزادسازی خرمشهر، یکی از نقاط عطف دفاع مقدس است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه دفاع مقدس نقاط عطف و قله‌های افتخارآمیز بسیاری را در خود جای داده است، گفت: بی‌تردید حماسه آزادسازی خرمشهر قهرمان یکی از آن نقاط عطف و روزهای بی‌بدیل و غرورآفرین دفاع مقدس است.
حماسه آزادسازی خرمشهر، یکی از نقاط عطف دفاع مقدس است
 
به گزارش «ایثار»، عبدالله پاکاری ۲۶ اردیبهشت‌ماه در آیین رونمایی از طرح دیوارنگاره پویش «ما پیروزیم» که ویژه گرامیداشت سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد، با اشاره به تقدیم ۲۶۰ شهید در عملیات «الی‌بیت‌المقدس»، گفت:‌ دوران هشت‌سال دفاع مقدس یک مقطع درخشان و پرافتخار در تاریخ کشور و ملت بزرگ و شریف ایران است.
وی با بیان اینکه دفاع مقدس نقاط عطف و قله‌های افتخارآمیز بسیاری را در خود جای داده است، افزود: بی‌تردید حماسه آزادسازی خرمشهر قهرمان یکی از آن نقاط عطف و روزهای بی‌بدیل و غرورآفرین دفاع مقدس است که به شایستگی روز ملی «مقاومت، ایثار و پیروزی» نام گرفت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان ادامه داد:‌ با توجه به گذشت چندین دهه از دوران جنگ هنوز عظمت و بزرگی حماسه آزادسازی خرمشهر که با قدرت ایمان و معنویت رزمندگان اسلام حاصل شد شگفتی ایجاد می‌کند و ابعاد و زوایای این واقعه تاریخی روشن و شناخته شده نیست، لذا باید به دنبال معرفی و تبیین سوم خرداد باشیم.
پاکاری با اشاره به نابرابری ابزارها و امکانات نظامی رزمندگان اسلام در مقابل تسلیحات و تجهیزات دشمن بعثی، یادآور شد: با وجود پشتیبانی همه‌جانبه ابرقدرت‌ها از دشمن متجاوز، عراق را در خرمشهر زمین‌گیر کردیم؛ این در حالی است که هیچ تجربه و دانش جنگی و مهارت رزمی نداشتیم‌، اما ۴۵ روز در مقابل نیروهای عراقی مقاومت کردیم و سوم خرداد را رقم زدیم.
وی با بیان اینکه تعبیر «خرمشهر را خدا آزاد کرد» نشان‌دهنده عمق اندیشه امام و مظلومیت رزمندگان اسلام است، گفت:‌ مقاومت و ایثار ملت ایران فتح خرمشهر را به یک معجزه الهی تبدیل کرد لذا امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند بازخوانی و بازشناسی حماسه آزادسازی خرمشهر برای جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان هستیم تا مقدمه‌ای برای نهادینه شدن آموزه‌های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت باشد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 289330