داخلی صفحه قزوین خبر
 
استاندار قزوین:
باید ترویج و توسعه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تسریع شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱
استاندار قزوین در جلسه شورای ترویج و توسعه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت گفت: باید گروهی از صاحب‌نظران فرهنگی، هنری و تاریخی تشکیل شود تا برنامه‌ای مدون جهت تسریع ترویج و توسعه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تدوین کنند.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در جلسه شورای ترویج و توسعه‌ی فرهنگ ایثار و شهادت که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: ما بر مبنای تفکر اسلام، انقلاب اسلامی را برپا کردیم که در آن ارزش‌هایی مانند ایثار و شهادت احیا و زنده شود.
وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت از صدر اسلام که پیامبراکرم(ص) مبعوث شده با شهادت مسلمانان در راه مبارزه با ظلم و باطل وجود داشته و همچنان نیز وجود دارد.
استاندار قزوین گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نباید در حد شعار باقی بماند بلکه بایستی به صورت عملی در بطن جامعه بروز و ظهور پیدا کند.
این مسوول با بیان اینکه اوج ایثار، شهادت است، افزود: دامنه‌ی ایثار وسیع و گسترده است و بایستی ابعاد مختلف آن را به آحاد جامعه شناسانده و ترویج دهیم.
زاهدی گفت: وقتی یک کالایی در جامعه کمیاب و یا گران می‌شود برخی افراد جامعه از این فروشگاه به آن فروشگاه می‌روند و در صف‌های تحویل منتظر می‌مانند تا کالاهای موردنیاز خود را تهیه کنند که این کار دقیقا ضد فرهنگ ایثار است.
استاندار قزوین افزود: انجام این مهم موجب می‌شود افرادی که توان خرید و یا صف ایستادن ندارند نتوانند کالاهای مورد نیاز خود را تهیه کنند و همین اتفاقات به ارزش‌های کشور آسیب می‌رساند.
وی با بیان اینکه ایران در موقعیت استراتژیکی بی‌نظیری مانند قرار گرفتن در مسیر شرق و جنوب شرق آسیا به اروپا و داشتن ذخایر بزرگ انرژی است، گفت: همین دلیل باعث شده کشور ما همیشه مورد تعرض دشمنان باشد که نمونه بارز آن دوران هشت سال دفاع مقدس است.
زاهدی افزود: اکنون نیز توطئه‌ها و تهدیدهای دشمنان تمام نشده و همواره ادامه دارد به همین دلیل مردم ما باید با ارتقای بصیرت و روحیه‌ی ایثار و شهادت همیشه آماده خنثی کردن نقشه‌های شوم آنها باشد.
استاندار قزوین گفت: برای اینکه بتوانیم تعریف واقعی از ایثار و شهادت داشته باشیم، و آن را ترویج و توسعه دهیم باید گروهی از صاحب‌نظران فرهنگی، هنری و تاریخی به همراه مسوولان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل شود.
این مسوول افزود: این گروه می‌توانند یک برنامه اجرایی مبنی بر راهکارهای ترویج موثر فرهنگ ایثار و شهادت تدوین کنند تا با عملیاتی کردن آن بتوانیم این فرهنگ را بهتر در جامعه توسعه دهیم.
وی گفت: براساس این برنامه می‌توانیم بسنجیم که در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در اول سال 99 نسبت به ابتدای سال 98 چقدر موفق بودیم.
استاندار قزوین افزود: تشکیل چنین گروهی در هیچ جای استان نبوده و به نظرم با عملیاتی کردن آن می‌توان روند ترویج و توسعه فرهنگ ایثارو شهادت را در جامعه تسریع داد.
زاهدی گفت: ما مسوولان به قدری درگیر کارهای روزمره هستیم که از انجام کارهای مهمتر مانند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت غافل‌ایم ولی با برنامه‌ای که گروه یاد شده می‌تواند تدوین کند و در اختیار ما قرار دهد کمک بسزایی در توسعه‌ی این فرهنگ خواهد کرد.
وی به قوانین ایثارگران اشاره کرد و گفت: هر قانونی که در حوزه ایثارگری وجود دارد و حتی آرایی که دیوان عدالت به نفع ایثارگران صادر کرده همه‌ی مسوولان دستگاه‌ها موظف به انجام آن هستند.
استاندار قزوین افزود: متاسفانه برخی افراد در اجرای قوانین تفاسیر مختلفی می‌کنند که این معضل بایستی برطرف شود و روشن و شفاف گردد.
گفتنی است: در این جلسه، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین و سایر مسوولان دستگاه‌های اجرایی ترویجی حضور داشته و نظرات خود را در خصوص اهمیت و راهکارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رفع مشکلات موجود در اجرای قوانین مربوط به حوزه‌ی ایثارگری بیان کردند.
کد مطلب: 289397
 


 
 
روزی که سرمشق آزادیخواهی و نفی سلطه شد
 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی نماینده ...