ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت باید به صورت عملی انجام شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲
استاندار قزوین گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نباید در حد شعار باقی بماند بلکه باید به صورت عملی در بطن جامعه بروز و ظهور پیدا کند. اوج ایثار، شهادت است اما دامنه‌ ایثار وسیع و گسترده است و باید ابعاد مختلف آن را به آحاد جامعه شناسانده و ترویج دهیم.
ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت باید به صورت عملی انجام شود
 
به گزارش «ایثار»، عبدالمحمد زاهدی در نشست شورای ترویج و توسعه‌ فرهنگ ایثار و شهادت که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، گفت: ما بر مبنای تفکر اسلام، انقلاب اسلامی را برپا کردیم که در آن ارزش‌هایی مانند ایثار و شهادت احیا و زنده شود.
وی افزود: فرهنگ ایثار و شهادت از صدر اسلام که پیامبراکرم(ص) مبعوث شده با شهادت مسلمانان در راه مبارزه با ظلم و باطل وجود داشته و همچنان نیز وجود دارد.
استاندار قزوین گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نباید در حد شعار باقی بماند بلکه باید به صورت عملی در بطن جامعه بروز و ظهور پیدا کند. اوج ایثار، شهادت است اما دامنه‌ ایثار وسیع و گسترده است و باید ابعاد مختلف آن را به آحاد جامعه شناسانده و ترویج دهیم.
استاندار قزوین گفت: برای اینکه بتوانیم تعریف واقعی از ایثار و شهادت داشته باشیم و آن را ترویج و توسعه دهیم باید گروهی از صاحب‌نظران فرهنگی، هنری و تاریخی به همراه مسوولان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تشکیل شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 289441