برگزاری بیش از 30 برنامه فرهنگی به مناسبت فتح خرمشهر در اردبیل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۴
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد اردبیل از برگزاری بیش از 30 عنوان برنامه فرهنگی در ماه رمبارک مضان و سالروز فتح خرمشهر خبر داد.
به گزارش «ایثار»، حسین صادقی با تشریح برنامه های گرامی داشت سالروز آزادسازی خرمشهر، از برگزاری بیش از 30 عنوان برنامه فرهنگی در ماه رمضان و سالروز فتح خرمشهر گفت و اظهار کرد: جهت بزرگداشت این روز که نقطه عطفی در تاریخ دوران طلایی دفاع مقدس است، برنامه هایی چون عطر افشانی مزار شهدا با حضور اقشار مختلف مردمی در جای جای استان و دیدار و تجلیل از خانواده های گرانقدر شهدا و جانبازان بویژه از حماسه سازان عملیات بزرگ بیت المقدس برگزار می شود.
وی افزود: مراسم و برگزاری شب های خاطره گویی توسط پیشکسوتان دفاع مقدس با همکاری حوزه هنری در سالن این اداره از دیگر برنامه هایی است که در طول یک هفته اجرا خواهد شد.
صادقی از برگزاری محفل های انس با قرآن کریم با عنوان «گلشن وحی» در طول ایام مبارک ماه رمضان در سطح شهرستان های استان خبر داد و بیان کرد: این مراسم با حضور خانواده های شاهد و ایثارگر و عموم مردم در مساجد و حسینیه های شهرهای تابعه استان برگزار می شود و هدف آن توسعه و ترویج فرهنگ معارف قرآنی در بین اقشار مختلف و ایجاد اوقاتی معنوی مطلوب برای شرکت کنندگان است.
صادقی همچنین از برگزاری یادواره شهدای فصل بهار و شهدای 15 خرداد همزمان با سالگرد ارتحال امام در اردبیل خبر داد و افزود: بر اساس هماهنگی های شورای هماهنگی و سایر دستگاهها این مراسم در یکی از روزهای 14 و 15 خرداد به صورت گسترده برگزار خواهد شد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد استان اردبیل با بیان اینکه این معاونت تمام توان خود را در مشارکت خانواده های گرانقدر شهدا در برنامه های فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به کار بسته است، بیان کرد: همچون سال های گذشته اردوهای یک روزه فرهنگی ورزشی با هدف ایجاد نشاط و سلامت روحی در بین جامعه ایثارگری در حال برگزاری است.
صادقی در ادامه یادآور شد: مسابقات قرآن ویژه خانواده های گرانقدر شهدا و ایثارگر در سطح استانی طبق اعلام ستاد مرکز در شهریور ماه امسال برگزار می شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 289473