معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد:
دانشجویان شاهد و ایثارگر در آرامش به تحصیل می‌پردازند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۶
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: از انتقال مشکلات به دانشجویان شاهد و ایثارگر جلوگیری می‌شود و شرایط به‌گونه‌ای خواهد بود که این عزیزان در هر شرایطی در وضعیت آرامش به تحصیل بپردازند.
دانشجویان شاهد و ایثارگر در آرامش به تحصیل می‌پردازند
 
به گزارش «ایثار»، نشست هم‌اندیشی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با مدیرکل و روسای ادارات اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص بررسی فعالیت‌ها و انتظارات موجود از این اداره کل در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب روز یکشنبه 30 اردیبهشت‌ماه برگزار شد.
حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد در این جلسه ضمن تشکر از فعالیت‌های اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران و گزارش‌های ارائه شده از این فعالیت‌ها در جلسه هم‌اندیشی گفت: یکی از اقدامات خوبی که توسط این اداره کل انجام شد برگزاری سومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار در اسفندماه سال گذشته بود که از زحمات انجام شده برای برگزاری این جشنواره تشکر می‌کنیم.
وی با اشاره به مشکلات موجود در سال جاری گفت: سال 1398 سال سختی است و برای برطرف کردن مشکلات باید تلاش بیشتری صورت گیرد. همچنین تلاش می‌کنیم تا بودجه را به سمت و سوی نیازها هدایت کنیم، با این حال باید پیش‌بینی‌های لازم را برای مشکلات داشته باشیم و آماده مواجهه با این مسائل شویم.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران مشاوره تحصیلی را یکی از مهم‌ترین حوزه‌های خدمات آموزشی دانست و گفت: مشاوره تحصیلی موضوعی حیاتی است که باید به آن توجه خاصی شود و توسعه پیدا کند.
حجت‌الاسلام کاویانی راد ادامه داد: موضوع شناسایی، حمایت و هدایت استعدادهای خاص جامعه ایثارگری اهمیت زیادی دارد که باید برای آن برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد. در جامعه ایثارگری استعدادهای درخشانی وجود دارند که باید به آن‌ها به چشم آینده‌سازان کشور نگاه شود. در حوزه معتمدین معین دانشجویی نیز باید بهره‌مندی و همکاری‌ها با این بخش افزایش یابد.
وی افزود: تهذیب نفس همواره مورد تأکید امام (ره) بوده است و توجه به این مسئله به‌خصوص در حوزه آموزش دانش‌آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر امری ضروری است زیرا رشد اخلاقیات و تهذیب نفس در واقع ارزش افزوده‌ای است که در کنار آموزش به دست می‌آید.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر لزوم انجام تحلیل‌های علمی دقیق از اتفاقات گفت: این تحلیل‌ها باعث می‌شود پیش‌بینی‌های دقیقی صورت پذیرد تا با مدیریت مناسب، مجموعه به سمت درستی حرکت کند.
حجت‌الاسلام کاویانی راد ادامه داد: از انتقال مشکلات به دانشجویان شاهد و ایثارگر جلوگیری می‌شود و شرایط به‌گونه‌ای باشد که این عزیزان در هر شرایطی در وضعیت آرامش به تحصیل بپردازند.
وی با اشاره به اهمیت ایجاد سامانه اطلاعات دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر گفت: راه‌اندازی سامانه اطلاعات دانشجویان ایثارگر اتفاق خوبی بود که خلأهای آماری و اطلاعاتی را پر کرد و این کار باید در حوزه دانش‌آموزان نیز انجام شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های ستاد شاهد و ایثارگر در زمینه دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر تأکید کرد.
در این جلسه محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران و روسای ادارات این اداره کل نیز به ارائه گزارش از فعالیت‌های مختلف صورت گرفته در این اداره کل پرداختند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 289500