ایثار و شهادت دو محور اساسی در فرهنگ اسلامی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰
امام‌جمعه کلیبر گفت: ایثار و شهادت، دو محور اساسی در فرهنگ اسلامی هستند بر اساس این دو محور است که اسلام روی پایه‌های خود ایستاده و در مقابل هر طوفانی ایستادگی می‌کند.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی از کلیبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن موسوی امام‌جمعه کلیبر در جلسه شورای اداری این شهرستان گفت: ایثار و شهادت دو محور اساسی در فرهنگ اسلامی هستند و بر اساس این دو محور است که اسلام روی پایه‌های خود ایستاده و در مقابل هر طوفانی ایستادگی می‌کند.

وی ادامه داد: داوم فرهنگ ایثار در شکل مطلوب آن مستلزم این است که مسئولین و نسل امروزی به حماسه‌های ایثارگران بی‌تفاوت نباشند و با پاسداشت این فرهنگ، انگیزه و میل به ایثارگری را روزبه‌روز در جامعه تقویت نمایند.

وی با اشاره به لزوم تقویت روحیه ایثارگری خاطرنشان کرد: امیدواریم با ایجاد بسترهای لازم و ارائه خدمات بیشتر به خانواده شهدا و ایثارگران و  توجه ویژه ی مسئولین به این حوزه بتوانیم در راستای تقویت باورهایی که برای آن جنگیدیم قدم برداریم و آن  را تثبیت کنیم.

در ادامه فرماندار کلیبر بابیان اینکه مسئولین تمام همت خود را در جایگاه اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت باید بکار ببندند تصریح کرد: احیاء، حفظ و ترویج فرهنگ شهادت در جامعه، زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهیدان انقلاب اسلامی و حفظ آثار آن‌ها، تجلیل، تکریم، صیانت و حمایت از خانواده‌های معظم شاهد ازجمله وظایف تمام مسئولین است.

یادآوری می‌شود: دوشنبه 29 اردیبهشت 1398 جلسه شورای اداری شهرستان با حضور امام‌جمعه، فرماندار، فرماندهان نیروی نظامی و انتظامی، بخشداران بخش مرکزی و بخش آبش احمد، روسا و مسئولین ادارات در فرمانداری کلیبر برگزار و از مدیرانی که در حوزه ایثار و  شهادت و دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگر با بنیاد همکاری داشتند با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

انتهای پیام /
 
کلمات کليدی: ایثار آذربایجان شرقی ، کلیبر ،جلسه ، شورای اداری ، ایثار و شهادت
کد مطلب: 289576
 


 
 
حضرت فاطمه زهرا(س) اسوه دفاع از ولایت
 

حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین شهیدی؛ نماینده ولی فقیه،...