داخلی صفحه خوزستان خبر
 
آئین بزرگداشت سرباز جاویدالاثر ارتش در مسجدسلیمان برگزار شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۴
با حضور اقشار مختلف مردم آئین بزرگداشت سرباز شهید ابراهیم قندعلی مرغان از شهدای جاویدالاثر هشت سال دفاع مقدس در زادگاهش مسجدسلیمان برگزار شد.
آئین بزرگداشت سرباز جاویدالاثر ارتش در مسجدسلیمان برگزار شد
 
با حضور اقشار مختلف مردم آئین بزرگداشت سرباز شهید ابراهیم قندعلی مرغان از شهدای جاویدالاثر هشت سال دفاع مقدس در زادگاهش مسجدسلیمان برگزار شد.
آئین بزرگداشت سرباز شهید ابراهیم قندعلی مرغان از شهدای جاویدالاثر هشت سال دفاع مقدس ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ با حضور اقشار مختلف مردم در شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد.
این مراسم با حضور خانواده‌های معظم شهدا ، اقشار مختلف خوزستان و شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد و طی آن حاضران به این شهید گلگون کفن ادای احترام کردند.
در این برنامه که در کنار مزار یادبود این شهید جاویدالاثر در گلزار شهدای چهاربیشه مسجدسلیمان برگزار شد شرکت کنندگان ضمن ادای احترام به مقام شامخ سرباز شهید ابراهیم قندعلی مرغان آیاتی از کلام الله مجید را برای شادی روحش قرائت کردند.
در همین ارتباط علیرضا ویسی شیخ رباط رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مسجدسلیمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: سرباز شهید ابراهیم قندعلی مرغان در دوران هشت سال دفاع مقدس به عنوان یک سرباز ارتشی در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافت.
وی در ادامه اضافه کرد: این جوان مسجدسلیمانی در سال 1367 در منطقه پنجوین عراق به فیض شهادت نائل آمد ولی تا کنون اثری از پیکر پاک و مطهرش به دست نیامده است.
سرباز شهید ابراهیم قندعلی فرزند اسماعیل یکی از جوانان شهرستان مسجدسلیمان است که در تاریخ دوم خرداد ماه سال 1346 دیده به جهان گشود و شادی بخش محفل خانواده خود شد.
این دلیرمرد مسجدسلیمانی پس از طی کردن دوران کودکی و نوجوانی در ابتدای جوانی به سربازی رفت، دوران خدمت او  با دوران هشت سال دفاع مقدس مصادف بود که به همین دلیل هم در جبهه‌های حق علیه باطل نیز حضور یافت.
شهید ابراهیم قندعلی که در ارتش جمهوری اسلامی ایران خدمت سربازی خود را طی می‌کرد پس از حضور در جبهه، در تاریخ بیست و یکم فروردین ماه سال 1367 در نبرد با دشمنان به فیض شهادت نائل آمد و نام خود را در دفتر 23 هزار شهید استان خوزستان ثبت کرد.
این جوان بختیاری در سن 21 سالگی در منطقه پنجوین عراق به شهادت رسید ولی پس از شهادت پیکر مطهرش به وطن بازنگشت و از جمله شهدای جاویدالاثر دیار یک‌هزار شهید مسجدسلیمان محسوب می‌شود.
شهرستان مسجدسلیمان تا کنون شهدای زیادی را به اسلام تقدیم کرده است که شهید داریوش محمدی، سردار شهید بهنام محمدی‌راد، سردار شهید مسلم حاتمی، سردار شهید رضا شهنی‌فیض، شهید محمدرسول کریمی، سرباز جاویدالاثر شنبه تاوسه، شهید عزت‌الله رسولی، شهید عبدالغفور کاظمی بره بیچاست، شهید ایرج کریمی، شهید سید شاپور سیدی، شهید محسن بختیاری‌خواه، شهید مدافع حرم مهدی طهماسبی، شهید مدافع حرم علی حسینی‌کاهکش، سرباز شهید مهران زرافشان و سرباز شهید سعید کریمی از جمله آنها هستند.
 
کد مطلب: 289635
 


 
 
ضرورت تشکيل و برخی از کارکردهای مهم بسيج مستضعفين
 

بهروز بزرگی؛ معاون علمی و پژوهشی مرکز مقاومت ...