مادران شهدا فداکار ترین مادران جامعه هستند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۱
تولیت آستان قدس رضوی در سفر به شهرستان کلات و دیدار با مادر شهید جبار نبوی گفت: مادران شهدا که فرزندان خود را تقدیم نظام مقدس اسلامی ایران کرده اند، فداکارترین مادران جامعه هستند.
مادران شهدا فداکار ترین مادران جامعه هستند
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت در شهرستان کلات به دیدار  مادر شهید سید جبار نبوی رفت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: همه ما مدیون فداکاری، ایثار و از خودگذشتگی شهدا، جانبازان و آزادگان و خانواده های آنان هستیم.
تولیت آستان قدس رضوی ضمن دلجویی از این مادر فداکار ادامه داد: همه مسئولان باید رفع مشکلات ایثارگران را در اولویت برنامه های خود قرار دهند زیرا هر چه داریم از مجاهدت شهدا و ایثارگران است.
وی خطاب به مادر شهید جبار نبوی گفت: مادران شهدا که فرزندان خود را تقدیم نظام مقدس اسلامی ایران کرده اند، فداکارترین مادران جامعه هستند.
وی وضعیت این خانواده شهید را در برابر آسیب های سیل مورد بررسی قرار داد و گفت: باید هم مردم پیگیر باشند که رعایت اولیه را در مقابل سیل انجام دهند و هم دستگاه های ذیربط در ساخت و سازها نهایت نظارت و دقت را داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین مروی با تاکید براینکه آستان قدس رضوی در حد توان در راستای کمک و امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل تلاش کرده است، ابراز کرد: اولویت ما در شهرستان های سیل زده ایجاد اشتغال است تا از این طریق به مردم کمک کنیم.
تولیت آستان قدس رضوی در بدو ورود به شهرستان کلات ابتدا در گلزار شهدا حضور یافت و به مقام رفیع شهیدان ادای احترام کرد. شهید سید جبار نبوی در ۱۵ مرداد ۱۳۳۹ در شهرستان کلات دیده به جهان گشود.و در چهارم دی ۱۳۶۵ براثر درگیری با دشمن بعثی در منطقه عملیاتی شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
گفتنی است شهرستان کلات که ۱۵۰ کیلومتر بامشهد فاصله دارد ۲۱۱ شهید، ۱۸۵ جانباز و ۱۰ آزاده تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 289684