هزار شهید دفاع مقدس در ماه مبارک رمضان به شهادت رسیده‌اند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در دیدار با تنی چند از ایثارگران گفت: جانبازان باید برای جوانان بگویند که در سخت ترین شرایط جنگ، یعنی بمباران شیمایی دشمن آن هم در ماه مبارک رمضان، یک هزارو 138 رزمنده روزه‌دار شهید شدند اما لحظه ای در مقابل دشمن کوتاه نیامدند.
هزار شهید دفاع مقدس در ماه مبارک رمضان به شهادت رسیده‌اند
 
به گزارش «ایثار» حجت الاسلام حسین معصومی در راستای تکریم ایثارگران یک شنبه 29 اردیبهشت به دیدار  جانبازان 70درصد محسن برزگر محمدی و غدیر نعمتی گل و همسر شهید حسین ملا باقری بجستان رفت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رمضان گفت: ایثارگران در سخت ترین دوران، با دهان روزه در جبهه های حق علیه باطل مبارزه کردند،  اما ذره ای یاس و نامیدی در آنان وجود نداشت زیرا آنان فقط به انجام وظیفه الهی فکر می کردند و به وعده های خدا ایمان راسخ داشتند.
مدیرکل بنیاد استان خراسان رضوی به رشادت ایثارگران اشاره کردو گفت: شرایط جامعه امروز برای همه سخت شده است، اما ملت بزرگ ایران اسلامی از این شرایط سخت تر از گردنه های دشوار تاریخ با موفقیت عبور کرده است، که همه را مدیون ایثار شهدا، جانبازان و آزادگان هستیم.
وی با اشاره با اینکه استان خراسان رضوی بیش از 17 هزار شهید تقدیم نظام مقدس کرده است ضمن گرامیداشت 31 اردیبهشت سالروز شهادت شهید سرافراز اسلام، محمد مهدی خادم الشر یعه، اولین فرمانده تیپ 21 امام رضا (ع)  خطاب به جانبازان دفاع مقدس گفت: جانبازان باید برای جوانان بگویند که در سخت ترین شرایط جنگ، یعنی بمباران شیمایی دشمن آن هم در ماه مبارک رمضان، یک هزارو 138 رزمنده با دهان روزه شهید شدند اما لحظه ای در مقابل دشمن کوتاه نیامدند.
حجت الاسلام معصومی افزود: جانبازان با وجود تمام، سختی ها و درد و رنج هایی که دارند، مقاومت می کنند، زیرا یقیین دارند که خدا با صابران است جوانان هم امروز باید در برابر تمامی مشکلات صبوری و مقاومت کنند. 
وی به آیه 153 سوره بقره  قرآن کریم اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: زندگی دنیوی یک آزمون است و همه انسان ها برای سرای آخرت آماده می شوند انسان هایی که در دنیا بسیار ناله و ابراز شکایت از وضع موجود می کنند در دسته صابرین نیستند زیرا قرآن توصیه می کند «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ اسْتَعِینُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ» اى کسانى که ایمان آورده اید! مدد جویید به صبر کردن در مصائب و خواندن نماز، خداوند با صابران است. 
در این دیدار ها که طوریان رئیس دفتر مدیرکل و روابط عمومی بنیاد خراسان رضوی و حجت الاسلام موسوی پور رئیس بنیاد منطقه سه مشهد نیز حضور داشتند ایثارگران مشکلات خود را با مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران استان در میان گذاشتند.
شهید والامقام حسین ملا باقری بجستان در 15بهمن ۱۳۳۷ چشم به جهان گشود و در 21 تیر 1375 در منطقه شوش به مقام رفیع شهادت نائل آمد. 
گفتنی است استان خراسان رضوی 48 هزارو 860 جانباز تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است که از این تعداد 140 جانباز سرافراز نخاعی هستند.
​انتهای پیام/
کد مطلب: 289685