داخلی صفحه بوشهر خبر
 
نشست هماهنگی جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۸
نشست هماهنگی نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار با حضور مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان و هنرمندان بوشهری برگزار شد.
نشست هماهنگی جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار برگزار شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در این نشست گفت: جشنواره ملی آواها و نواهای آیینی ایثار آبان ماه امسال به میزبانی بوشهر برگزار خواهد شد.
مدیرکل بنیاد بوشهر افزود: این جشنواره شامل بخش‌های موسیقی نواحی سنتی و آیینی در بخش‌های مختلف مولودی‌خوانی، مرثیه‌خوانی، توسل خوانی و بیت خوانی است.
وی بیان کرد: منظومه خوانی، منقبت خوانی، چاووشی خوانی، شروه خوانی، پیشخوانی‌های تعزیه و موسیقی آوازی از دیگر بخش‌های این جشنواره ملی به شمار می‌رود.
حجت‌الاسلام تشکری ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از وظایف اصلی مسئولان است که باید با اجرای برنامه‌هایی دراین‌ارتباط نسل جوان در گام دوم انقلاب اسلامی به این مهم آشنا شوند.
مدیرکل بنیاد بوشهر خاطرنشان کرد: ایثار و شهادت تنها مربوط به دوران دفاع مقدس نمی‌شود و اکنون نیز جوانان زیادی با الگو قرار دادن شهدا و ایثارگران این راه را ادامه می‌دهند.
وی تصریح کرد: 2 هزار و 60 شهید در استان بوشهر وجود دارد و این استان همواره در اجرای برنامه‌های ایثار و شهادت از استان‌های برتر کشور است.
سید مرتضی حسینی نیز طی سخنانی ابراز داشت: در این جشنواره که برای نخستین بار و در نیمه دوم آبان ماه سال جاری برگزار می‌شود، بخش ویژه‌ای برای حضور گروه‌های منتخب سرود شاهد و ایثارگر در نظر گرفته‌شده است.
مدیرکل امور هنری بنیاد خاطرنشان کرد: اولویت‌های اداره کل امور هنری بنیاد در خصوص تولید آثار در حوزه موسیقی، فیلم، تئاتر، محورهای ایثار اجتماعی، سبک زندگی ایثارگرانِ و پرداختن به زندگی شهدای مدافع حرم است.
مدیر گروه تلویزیونی شاهد بیان کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره از همه آثار در بخش‌های هنری ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تولیدشده حمایت می‌کند.
گفتنی است در پایان این نشست احکام صادره به اعضای ستاد نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار تقدیم شد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 289700