داخلی صفحه کردستان خبر
 
نصب المان شهدای ۲۸ دی و سردیس برادران «شهید شبلی» در سنندج
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۵
شهردار سنندج و رئیس کمیته تبلیغات و فضاسازی محیطی کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان از طراحی المان شهدای ۲۸ دی و سردیس برادران شهید شبلی خبر داد و گفت: این المان‌ها در زمان برگزاری کنگره در ابتدای بلوار شبلی و بلوار شهدای ۲۸ دی نصب و رونمایی می‌شود.
 
به گزارش ایثار به نقل از ایرنای کردستان، حشمت‌الله صیدی، شهردار سنندج و رئیس کمیته تبلیغات و فضاسازی محیطی کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان اظهار کرد: کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان یکی از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی و ارزشی که در سال جاری برگزار می‌شود.
وی افزود: به مناسبت برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان سردیس برادران شهید شبلی و المان شهدای ۲۸ دی در سنندج رونمایی می‌شود
شهردار سنندج بیان کرد: ترویج و انتقال فرهنگ ایثار، حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و شناخت سبک زندگی شهدا از جمله مهم ترین اهداف برگزاری کنگره شهدا است.
وی اعلام کرد: یکی از کمیته‌های بسیار حائز اهمیت در راستای برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان کمیته تبلیغات و فضاسازی محیطی است که مسئولیت آن برعهده این شهرداری است.
صیدی بیان کرد: چندین جلسه با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در راستای فضاسازی مناسب سطح شهرهای استان برگزار شده است.
وی افزود: برنامه های تدوین شده این کمیته در راستای تبلیغات و فضاسازی محیطی سطح شهر نظیر چاپ بنر، استفاده از فضای سایت ها و کانال های مجازی، نصب بنر و پوستر کنگره بر روی بیلبوردها، پخش کلیپ برگزاری کنگره از طریق تلویزیون های شهری و همچنین درج شعار برگزاری کنگره بر روی قبوض آب، برق و گاز به تمامی دستگاههای اجرایی ابلاغ شده است.
شهرداری سنندج با بیان اینکه دستگاه‌ها ی اجرایی و نهاد مردمی و دولتی باید از تمامی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خود در راستای تبلیغات و فضاسازی محیط اداری و سطح شهر اقدام کنند.
وی بیان کرد: علاوه بر تبلیغات محیطی سطح شهر این شهرداری با همکاری سپاه بیت‌المقدس کردستان اقدام به طراحی المان جهت نصب در زمان برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان کرده است.
صیدی از طراحی المان شهدای ۲۸ دی وسردیس برادران شهید شبلی خبر داد و گفت: سردیس براداران شهید شبلی در ابعاد ۵/۱ درارتفاع ۲۰/۱ و المان شهدای ۲۸ دی هم در ابعاد ۲۰/۱ در ارتفاع ۵/۲ طراحی شده است.
وی افزود: این دو المان در ابتدای بلوار شهید شبلی و بلوار شهدای ۲۸ دی سنندج نصب و در ایام برگزاری کنگره این دو المان رونمایی می‌شود.
شهردار سنندج و رئیس کمیته تبلیغات وفضای سازی محیطی کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان اعلام کرد: علاوه بر نصب این دو المان تندیس شهیده ناهید فاتحی کرجو به جای سردیس وی نصب خواهد شد.
اننتهای پیام
 
کد مطلب: 289701