​نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در امتداد یکدیگر هستند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۴
مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشكل های شاهد و ايثارگر گفت: دو بخش نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، دو حرکت در امتداد یکدیگرند.
​نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در امتداد یکدیگر هستند
 
به گزارش «ایثار»، عادل مهری در نخستین نشست اداره کل دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر با بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای استان تهران، بر نقش تبادل افکار میان بنیاد و نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر جهت رفع مسایل جامعه ایثارگران کشور تاکید کرد.
مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشكل های شاهد و ايثارگر در نخستین بازدید استانی سال 98 با حضور در دفتر اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای استان تهران و دیدار با مدیرکل و کارشناسان حوزه دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر آن استان اظهار داشت: استفاده از جامعه ایثارگری در اجرای برنامه‌ها می‌تواند راهگشا باشد و نخبگان و تشکلهای شاهد و ایثارگر در این برنامه‌ها می‌توانند نقش فعالانه‌ای ایفا کنند.
وی ضمن تاکید بر نقش تبادل افکار میان بنیاد و نخبگان و تشکلهای شاهد و ایثارگر جهت رفع مسایل و مشکلات جامعه ایثارگران کشور، خاطرنشان کرد: رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران بارها بر اهمیت و نقش نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در جامعه تأکید داشته و آنان را بازوان توانمند بنیاد دانسته‌ است.
وی با تاکید بر راه‌اندازی شورای هماهنگی به عنوان کمیته و هیئت ممیزی استان و بهره‌­گیری از ظرفیت علمی اساتید در این شورا افزود: اداره‌کل دانش پژوهان و تشكل‌های شاهد و ايثارگر كارگروه‌های تخصصی را تشكيل داده است كه اعضای آن خود نخبگان و تشکل­های شاهد و ايثارگر هستند و نقش شورای مشورتی را ايفا می‌كنند.
مهری با اشاره به اینکه تولید ایده، شناسایی چالش‌ها، استمرار ارتباطات اجتماعی و توانمندسازی و حمایت از نخبگان و تشکلهای شاهد و ایثارگر از کارکردهای این مرکز محسوب می‌شود، افزود: دو بخش نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، دو حرکت در امتداد یکدیگرند که بخش نخبگان این مرکز، با شناسایی نخبگان در جامعه و ارتقای سطح نخبگی آنان، این گروه را در تشکل‌ها سازماندهی می‌کنند و وظیفه تشکل‌ها نیز توسعه و استمرار این نخبگی است.
وی در پایان بر اطلاع رسانی دقیق و سریع اخبار از طریق سایت مرکز و کانالهای ارتباطی فضای مجازی، بكارگيرى نخبگان در دستگاه­ها و سازمانها و استفاده بهینه از ظرفیت و توانمندی‌های نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در حل مشكلات و چالش‌هاى بنياد و نقش مشورتى آنها تاکید کرد.
در این نشست، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستانهای استان تهران نیز ضمن خیرمقدم و اعلام آمادگی جهت تعامل و همفکری با مرکز دانش پژوهان و تشکلهای شاهد و ایثارگر بر همکاری مستمر جهت اجرایی شدن سیاست‌ها و اهداف حوزه دانش پژوهان و تشکلها تاکید کرد.
عبدالله مرتضوی اظهار داشت: نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر حافظان فرهنگ ایثار و شهادت هستند و یکی از وظایف اصلی این مرکز، طلیعه‌داری این فرهنگ غنی توسط یادگاران ایثار و شهادت است.
در ادامه، مدیران و کارشناسان حاضر در جلسه نقطه نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص بهبود ارتباط دوسویه و فعالیت حوزه نخبگان و تشکل­های بنیاد شهرستانهای استان تهران با این مرکز بیان داشتند.
 انتهای پیام/
کد مطلب: 289745
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...