داخلی صفحه کرمان خبر
 
مدیرکل بنیاد کرمان :
فتح خرمشهر روز حماسه آفرینی بزرگ مردان ایثار و شهادت بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۴
مدیر کل بنیادکرمان در آیین گرامیداشت سوم خرداد در محل اداره کل آموزش و پرورش استان گفت :عامل اصلی آن حادثه بزرگ و درس‌آموز، خدا باوری، خود باوری و اعتماد به نفس جوانان این سرزمین بود که از رهنمود های امامشان نشأت میگرفت.
 
به گزارش ایثار کرمان، محمدرضا حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران استان کرمان ظهر امروز سه‌شنبه 31 اردیبهشت 98 به مناسبت سوم خرداد در جمع کارکنان  و معلمین اداره کل آموزش‌وپرورش استان کرمان ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام و گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، این روز را یک روز فراموش‌نشدنی در تاریخ کشور دانست و گفت: عامل اصلی آن حادثه بزرگ و درس‌آموز،  خدا باوری، خود باوری و اعتماد به نفس جوانانی بود که با اعتقاد و پیروی از رهنمودهای امامشان دلیرانه جنگیدند و حماسه آفریدند .
حسنی سعدی که خود یکی از کسانی است که در این عملیات حضور داشته ،با اشاره به اینکه قریب به یک هزار رزمنده کرمانی در عملیات بیت‌المقدس مجروح، اسیر و شهید شده‌اند گفت : بیش از سه هزار نفر از فرزندان رشید این استان در مراحل مختلف عملیات بیت المقدس حضور داشتند و کمک کردند تا آن حداثه عظیم را در تاریخ این کشور رقم بزنیم.
حسنی سعدی  بابیان خاطراتی از عملیات آزادسازی خرمشهر گفت:عملیات بیت المقدس با رمز یا علی بن ابیطالب در بامداد 10 اردیبهشت ماه 61 آغاز و طی چهار مرحله منجر به آزاد سازی خرمشهر شد .استان کرمان بیش از ۲۰۰ شهید در عملیات بیت‌المقدس تقدیم کرده و  "آن ۲۳ نفر" که ۱۸ نفر از آن‌ها از استان کرمان بودند، در این عملیات اسیر شدند.
وی در انتهای صحبت خود افزود : خرمشهر ۱۹ ماه در تصرف دشمن بود و کارشناسان گفتند اگر ایران خرمشهر را آزاد کند باید استراتژی جنگ در دنیا تغییر کند که به لطف خداوند این شهر با تقدیم بیش از ۶ هزار شهید آزاد شد.
انتهای پیام./
 
کد مطلب: 289748
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور