محفل انس با قرآن و کارگاه آموزشی خانواده های شاهد جلفا برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران جلفا گفت: هدف از برگزاری دوره‌های آموزشی احکام، آشنایی هر چه بیشتر عموم مردم به‌ویژه بانوان با احکام اسلامی و آموزه‌های دینی است.
محفل انس با قرآن و کارگاه آموزشی خانواده های شاهد جلفا برگزار شد
 
به گزارش ایثار آذربايجان شرقي از جلفا، جلسات آموزش احکام و اخلاق ویژه ماه رمضان در شهرستان جلفا با حضور همسران شهدا و جانبازان در سالن اجتماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران و با تدریس کارشناسی از حوزه علمیه فاطمیه و کارشناس تغذیه از شبکه بهداشت برگزار شد .

ابوالقاسم علی ثانی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان جلفا گفت: هدف از برگزاری چنین دوره‌های آموزشی، آشنایی هر چه بیشتر عموم مردم به‌ویژه بانوان با احکام اسلامی و آموزه‌های دینی است.

وی با اشاره به‌ضرورت ترویج و اشاعه احکام اسلامی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین واجبات دین مبین اسلام که از اهمیت خاصی برخوردار است فراگیری احکام دین است که درک و فهم درست نسبت به آن و عمل به احکام دین تضمین‌کننده سعادت انسان است و انجام تعالیم دینی می‌طلبد که هر فرد مسلمان به‌اندازه نیازش از احکام دین شناخت پیدا کند.

مدرس این دوره آموزشی فاطمه برهانی از حوزه علمیه فاطمیه جلفا در خصوص ضرورت آموزش احکام گفت: آموزش احکام اسلامی بر هر مسلمانی لازم است چراکه دین‌داری صحیح، به یادگیری احکام و مسایل آن وابسته است و بدون دانستن دستور های الهی انسان، تکلیف خود را نخواهد دانست و شخص جاهل هم راه به جایی نمی برد، بنابراین یکی از مهمترین وظایف هر مسلمان یاد سپاری احکام دین است که برای همه لازم و ضروری است.
 
انتهای پیام/
کلمات کليدی: محفل انس با قرآن- رمضان- بنیاد شهید و امور ایثارگران- جلفا
کد مطلب: 289770