تجلیل از دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۴
ششمین همایش تجلیل از دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.
 
به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان، به مناسبت گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر، ششمین همایش تجلیل از دانشجویان ممتاز دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سالن همایش های پردیس این دانشگاه و با حضور مسئولین دانشگاه علوم پزشکی و بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و شهرستان برگزار گردید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه و ممتاز شاهد و ایثارگر، نمادی از تحقق فرمان حضرت امام (ره) است که بیش از ۳۰ سال پیش پیش‌بینی کردند که فرزندان شهدا و ایثارگران باید روزی اداره امور کشور را در دست بگیرند و بر اساس همین فرمان طرح شاهد راه‌اندازی شد.
سید محمد هاشمی شهری ادامه داد: با توجه به اینکه وظیفه امروز دانشجویان تقویت پایه های علمی و فکری و فرهنگی می باشد ما امروز افتخار داریم که تعدادی از دانشجویان شاهد و ایثارگر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که به مدارج علمی و ممتاز چه در سطح استان و چه در سطح منطقه دست یافته اند.
وی همچنین از حسن توجه و هماهنگی و تعامل فی مابین اعضاء ستاد شاهد استان در پیگیری و روند تحصیلی و آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر تشکر کرده و گفت:  این پیگیری ها در روند وضعیت تحصیلی جامعه هدف رشد چشمگیری داشته است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز با بیان اینکه مجاهدت های رزمندگان و شهدای عزیز عزت و افتخار این مرز و بوم است اظهار داشت: همه ما مدیون خون شهدا هستیم و بی شک از سفره نعمت احسان و بزرگواری شهدا و ایثارگران بهره می بریم.
گفتنی ست در حاشیه این مراسم، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در گفتگو با خبرنگار ایثار گفت: شهدا و ایثارگران در سال‌های گذشته حماسه آفریدند و کشور را از حضور دشمن پاک کردند و امروز نیز فرزندان آنان مسیر ایثار را در جبهه‌های علمی طی می‌کنند.
عباس پالاش دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر را الگوی برتر جامعه برای قشر جوان و نخبه دانست و افزود: روزگاری پدران این دانشجویان حماسه آفریدند و کشور ما را از حضور دشمن پاک کردند و امروز نیز فرزندان آن انسان‌های بزرگ پا در جای پدران خود گذاشته‌اند و مسیر ایثار را در جبهه‌های علمی طی می‌کنند.

در پایان مراسم از دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر این دانشگاه و اعضای ستاد شاهد و ایثارگر قدردانی به عمل آمد.
کد مطلب: 289780