فعالیت‌های فرهنگی با نگاهی نوگرایانه انجام شوند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: همان‌طور که باید در تمام فعالیت‌های فرهنگی با دید نوگرایانه به موضوعات نگاه شود، در مورد موزه‌های شهدا در تهران و استان‌ها نیز باید با همین نگاه نوگرا به پیش برویم.
فعالیت‌های فرهنگی با نگاهی نوگرایانه انجام شوند
 
به گزارش «ایثار»، نشست هم‌اندیشی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با مدیرکل و روسای ادارات اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران با محوریت بررسی فعالیت‌ها، اقدامات و انتظارات موجود روز سه‌شنبه 30 اردیبهشت برگزار شد.
حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد در این جلسه با تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) و تقدیر از زحمات و خدمات صورت گرفته در اداره کل اسناد و انتشارات گفت: قطعاً در سال 1398 با مشکلاتی روبرو خواهیم شد، اما به تعبیر رهبر معظم انقلاب باید باور داشته باشیم که در جنگ اراده‌ها قرار داریم بنابراین با اراده قوی می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم و حداکثر استفاده را از حداقل امکانات داشته باشیم.
وی در ادامه تصریح کرد: برای انجام فعالیت‌ها باید از تمام ظرفیت‌های داخل و خارج از سازمان استفاده کرد به‌خصوص در بحث ظرفیت‌های خارج از سازمان باید به سازمان‌های مردم‌نهاد و سازمان‌هایی که ظرفیت‌های خوبی از نظر منابع انسانی دارند توجه ویژه‌ای داشته باشیم.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به انتقال موزه‌های شهدا به اداره کل اسناد و انتشارات گفت: همان‌طور که باید در تمام فعالیت‌های فرهنگی با دید نوگرایانه به موضوعات نگاه شود، در مورد موزه‌های شهدا در تهران و استان‌ها نیز باید با همین نگاه نوگرا به پیش برویم.
حجت‌الاسلام کاویانی راد درباره شرایط حوزه نشر این اداره کل گفت: در خصوص شرایط مجلات به‌خصوص مجله شاهد یاران باید استانداردها، جزئیات و محتوا برای انتشار این مجلات مشخص شود.
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه گفت: برنامه‌های این اداره کل بر اساس مطابقت با بودجه تنظیم می‌شوند و به همین برنامه‌هایی عملیاتی هستند. خوشبختانه نیروهای فعال در این اداره کل نیروهایی باتجربه هستند که این مسئله نیز در پیشبرد اهداف به ما کمک می‌کند.
رحیم نریمانی افزود: یکی از سیاست‌های کلان ما در اداره کل اسناد و انتشارات ارائه محتوای تولیدی به‌صورت آزاد به تمام مخاطبان است و اعتقاد داریم اطلاعات باید به بهترین شکل به دست مردم برسد. سیاست اصلی دیگر استفاده از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌هاست و بر همین اساس باید ارتباطات با سایر دستگاه‌ها افزایش یابد. همچنین تبلیغات و ترویج از دیگر سیاست‌های این اداره کل است.
وی با اشاره به تغییرات فضای تولید محتوا به حوزه الکترونیکی گفت: همسو با پیشرفت‌های اینترنت و فضای مجازی باید از رسانه‌های مکتوب به سمت رسانه‌های مجازی حرکت کنیم. همچنین باید با حوزه‌هایی که در بازار فرهنگی و رسانه‌ای کشور نقش پررنگی دارند ارتباط داشته باشیم.
در این نشست روسای ادارات اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز به ارائه گزارش عملکرد و فعالیت‌های حوزه‌های تخصصی خود پرداختند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 289786