برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان چهارمحال و بختیاری در سالروز آزادسازی خرمشهر اعلام شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶
مدیرکل بنیاد شهید چهارمحال و بختیاری گفت: به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر ویژه‌برنامه‌هایی توسط بنیاد شهید در استان برگزار می‌شود.
 
به گزارش "ایثار" واحد چهارمحال و بختیاری؛ فریبرز نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد با اشاره به فرارسیدن سالروز سوم خرداد و بزرگداشت عملیات بیت‌المقدس اظهار داشت: باید این نقطه عطف انقلاب اسلامی را هرساله گرامی داشته تا رشادت‌های شهدا و رزمندگان در خلق این حماسه عظیم و آرامش و امنیت فعلی از یادمان نرود.
وی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) مبنی بر آزادسازی خرمشهر به دست خدا افزود: قدرتی ماورای نیروی بشری، رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های رزمندگان اسلام در سوم خرداد باعث شد تا خرمشهر از چنگال نیروهای بعثی آزاد شود.
 
مدیرکل بنیاد شهید چهارمحال و بختیاری با اشاره به برنامه‌های اجرایی این اداره در سالروز گرامیداشت سوم خرداد بیان کرد: ویژه‌برنامه گلبارن مزار مطهر شهدا با حضور مسئولان استانی در گلزار مطهر شهدای شهرکرد و مسئولان شهرستانی در گلزار مطهر شهدای مراکز شهرستان‌ها یکی از برنامه‌های این روز مهم است.
 
نجفی خاطرنشان کرد: همچنین رونمایی از تابلوهای تصاویر شهدا در سطح استان، برگزاری یادواره شهدای خرمشهر روز پنج‌شنبه 2 خرداد در گلزار شهدای بروجن و دیدار و سرکشی از خانواده شهدا و جانبازان سوم خرداد در سطح استان برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: رونمایی از تابلو شهدای شهرستان سامان نیز در روز پنج‌شنبه 2 خرداد با مشارکت شهرداری سامان و چاپ و نصب بنر سوم خرداد و تصاویر شهدای سوم خرداد در سطح استان و گلزار شهدا اجرا می‌شود.
 
مدیرکل بنیاد شهید چهارمحال و بختیاری اعزام پیام‌آوران ایثار جهت روایت‌گری در برنامه‌های مختلف را از دیگر برنامه‌ها بزرگداشت 3 خرداد معرفی و اضافه کرد: اجرای برنامه شب‌های قدر در حسینیه‌های شهدا با توجه به هم‌زمانی سوم خرداد با ایام شهادت حضرت علی (ع) ازجمله برنامه‌های این روز است.
 
نجفی تصریح کرد: هماهنگی لازم با فرمانداران و مدیران بنیاد شهید شهرستان‌ها جهت دیدار و سرکشی از کلیه خانواده‌های معظم و معزز شهدای عملیات بیت‌المقدس توسط ادارات انجام‌شده تا این برنامه در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه خصوصاً انتقال این فرهنگ جهت مصونیت کشور از هجوم بیگانه به نسل جوان اجرا گردد.
 
وی بابیان اینکه طبق اساس‌نامه بنیاد شهید، وظیفه اصلی بنیاد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و کار فرهنگی است، افزود: بدون شک بنیاد شهید به‌تنهایی قادر به نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه نیست و لزوماً همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی می‌تواند در نیل به این هدف یاری گر ما باشد.
 
مدیرکل بنیاد شهید چهارمحال و بختیاری با توجه به اهمیت موضوع حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد: مسیر تعیین‌شده توسط شهدا همان مسیر اصلی اسلام است که باعث سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.
 
نجفی بیان کرد: قدرت ایمان، توکل به خدا و باور مفهوم شهادت در راه خدا همان‌گونه که در دوران دفاع مقدس باعث پیروزی حق بر باطل شد، امروز نیز توسل به ابزار یادشده و نهادینه شدن این فرهنگ موجب پیشبرد اهداف کشور شده و دشمن باوجوداین فرهنگ در جامعه اسلامی به خود اجازه هیچ‌گونه دست‌اندازی به کشور را نخواهد داد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 289923