داخلی صفحه لرستان خبر
 
افزایش آمار بیکاری ایثارگران در لرستان/ بی‌مهری مسؤلان به جلسات ایثار و شهادت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۳
مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران لرستان گفت: درحال حاضر 6300 نفر ایثارگر بیکار داریم که برجمعیت آنها افزوده می‌شود.
 
به گزارش ایثار به نقل از خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سید حسین نازاریان در جلسه  بزرگداشت سوم خردادماه که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، ضمن انتقاد از بی‌توجهی مسئولان تأکید کرد: از این تاریخ به بعد هرگونه بی‌توجهی را رسانه‌ای می‌کنم زیرا حقیقتاً باکم لطفی مدیران و مسئولان در جلسات مربوط به ایثارگران مواجه هستیم.
وی افزود: حتی در یادواره شهدا که در مساجد و پایگاه‌های مقاومت برگزار می‌شود نیز با حضور کمرنگ مسئولان روبرو هستیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان ادامه داد: مشکل دیگر اینکه مصوبات شورای فرهنگ ایثار و شهادت باوجود پیگیری هیچ‌کدام انجام نمی‌شود.
نازاریان تأکید کرد: نمی‌خواهیم کسی زیر سؤال ببریم تنها خواسته ما این است که قانون در مورد  سهمیه استخدام ایثارگران رعایت شود.
وی بیان کرد: سال 95 کارگروه‌هایی را مشخص کردند و بنا بود سازمان برنامه‌ریزی لیست ایثارگرانی که بر اساس سهمیه 25 درصدی استخدام‌شده‌اند اخذ کند اما هنوز هیچ سازمانی آماری ارائه نکرده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان با اشاره به اینکه هر ترمی 200 تا 300 ایثارگر به بیکاران ما اضافه می‌شود، تصریح کرد: ما در حال حاضر 6300 نفر ایثارگر بیکار داریم که بر جمعیت آن‌ها افزوده می‌شود.
نازاریان افزود: البته در آزمون‌های استخدامی داریم ایثارگرانی که قبول‌شده‌اند به‌عنوان نمونه سال گذشته 170 نفر و سال 96، 380 نفر اما جوابگوی جامعه بیکار ایثارگران نیست.
وی ادامه داد: ما پرداخت 700 فقره تسهیلات اشتغال‌زایی، 2500 نفر مشاغل خانگی و وام‌های قرض‌الحسنه  را داشته‌ایم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: هشت ماه است به دنبال تماس با 5 مدیرکل هستیم تا در مورد مشکلات ایثارگران صحبت کنیم اما موفق نشده‌ایم، واقعیت این است کم‌لطفی می‌کنند.
انتهای پیام//
 
 
کد مطلب: 290008