تعویق زمان برگزاری كنكور سراسری امکان پذیر نیست
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۹
اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه‌ای به نقل از سازمان سنجش آموزش كشور اعلام کرد: تعويق زمان برگزاری آزمون باتوجه به بررسی‌های انجام گرفته در شورای سنجش و پذيرش دانشجو امكان پذير نيست.
تعویق زمان برگزاری كنكور سراسری امکان پذیر نیست
 
به گزارش «ایثار» اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه ای به نقل از سازمان سنجش آموزش كشور اعلام کرد: ضمن ابراز تأسف و اعلام همدردی با هموطنان عزيز كه در اثر جاری شدن سيل اخير در بخش هايی از شهرها و استانهای كشور دچار آسيب شده‌اند به اطلاع عموم داوطلبان محترم می‌رساند تعويق زمان برگزاری آزمون باتوجه به بررسی‌های انجام گرفته در شورای سنجش و پذيرش دانشجو و دلايل مشروحه ذيل امكان پذير نيست.
آزمون سراسری دارای يك فرآيند طولانی مدت بوده كه در صورت تعويق به هر ميزان در زمان برگزاری، در مقايسه با برنامه زمانی فعلی، اعلام نتايج نيز با همان ميزان با تأخير مواجه و شروع تحصيل اين دانشجويان را در ترم اول با مشكل روبرو و مسائل و مشكلات غيرقابل جبران در مديريت آموزشی ـ خدمات دانشجويی و ... برای دانشگاه ها ايجاد خواهد کرد.
همچنین تغيير زمان برگزاری آزمون سراسری باتوجه به فشردگی آزمونها در تابستان باعث تغيير در ساير آزمونها از قبيل كاردانی به كارشناسی ناپيوسته، آزمون فنی و حرفه‌ای و ... كه قرار است در مرداد و شهريورماه برگزار شود كه قطعاً اين تغييرات آشفتگی و مشكلات زيادی را برای سازمان، دانشگاهها و داوطلبان اين آزمونها به دنبال خواهد داشت.
باتوجه به اينكه برنامه زمانی آزمونهای سازمان سنجش آموزش كشور از يكسال قبل اطلاع رسانی شده و داوطلبان با توجه به وضعيت زندگی، شغل و تحصيل خود برنامه ريزی كرده اند تغيير آزمون باعث اعتراض های اكثريت داوطلبان خواهد شد.
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری و سازمان سنجش آموزش كشور پيگير جدی ارايه تسهيلات لازم برای داوطلبان آسيب‌ديده مستقيم از حوادث اخير از مراكز ذيصلاح است كه به محض حصول نتيجه به اطلاع داوطلبان عزيز خواهد رسيد.
در پايان این اطلاعیه از داوطلبان آزمون سراسری سال 1398 درخواست می شود جهت كسب هرگونه خبر و اطلاعات لازم در زمينه برگزاری آزمون سراسری صرفاً به اطلاعيه های سازمان سنجش آموزش كشور كه از طريق سايت اين سازمان و هفته نامه پيك سنجش انتشار می يابد مراجعه کنند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 290034