نمایشگاه عکس «خرم شهر» در گیلان افتتاح شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۴
نمایشگاه عکس «خرم شهر» با موضوع روز سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر با حضور مدیر کل بنیاد گیلان افتتاح شد.
نمایشگاه عکس «خرم شهر» در گیلان افتتاح شد
 
به گزارش «ایثار»، به‌ مناسبت فرارسیدن یوم‌الله سوم خرداد، نمایشگاه عکس «خرم شهر» در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء(ص) رشت توسط بنیاد استان افتتاح شد.
عبدالله پاکاری در حاشیه مراسم افتتاحیه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره خالقان حماسه بزرگ فتح خرمشهر، با بیان اینکه بعد از گذشت ۳۷ سال از حماسه غرورآفرین آزادسازی خرمشهر هنوز بسیاری از زوایای این کار بزرگ روشن نشده است، گفت: اگر چه هشت‌سال دفاع مقدس پرافتخارترین مقطع از تاریخ انقلاب اسلامی است، اما به راستی سالروز فتح خرمشهر نماد مقاومت، ایثار و پیروزی است.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با اشاره به برجستگی خاص حماسه سوم خرداد در کتاب زرین دفاع مقدس، یادآور شد:‌ برگزاری نمایشگاه عکس «خرمشهر» شامل تصاویری است که توسط عکاسان در روزهای حماسه و ایثار و شهادت ثبت شده و به ما متذکر می‌شود که باید نسبت به بازشناسی این واقعه بزرگ اهتمام بیشتری داشته باشیم و از لحظان ناب هشت‌سال دفاع مقدس برای آینده کشور و نظام الهام بگیریم.
پاکاری از برگزاری پنج نمایشگاه عکس دفاع مقدس تا پایان سال در استان خبر داد و عنوان کرد:‌ باید صحنه‌های کمتر دیده شده از حماسه‌آفرینی‌های دفاع مقدس را برای مخاطبان به ویژه نسل جوان به نمایش بگذاریم تا بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را انتقال دهیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 290036