خون شهدا در شریان‌های جامعه جریان دارد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۹
نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه تبریز گفت: خون شهدا در شریان‌های جامعه جریان دارد و شناخت بینش و سبک زندگی آن‌ها صراط مستقیم را به جوانان خواهد آموخت.
خون شهدا در شریان‌های جامعه جریان دارد
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با دو خانواده مکرم شهدای مدافع حرم استان که ظهر چهارشنبه یک خرداد 1398 به‌ اتفاق عباس پورحسن مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌شرقی انجام شد، تصریح کرد: خون شهدا در شریان‌های جامعه جریان دارد و شناخت بینش و سبک زندگی آن‌ها صراط مستقیم را به جوانان خواهد آموخت.
امام‌جمعه تبریز در دیدار با خانواده مکرم شهدای والامقام مدافع حرم «صمد امام پناه» و «صادق شیبک» با بیان اینکه بزرگ‌ترین درس ماه رمضان، خودسازی است. اولین و مهم‌ترین قدمِ خودسازی هم این است که انسان به خود و به اخلاق و رفتار خود با نظر انتقادی نگاه کند افزود: شهدا انسان‌های برگزیده‌ای بودند که با زبان روزه در جبهه‌های حق علیه باطل جنگیدند و این سیره و مکتب به جوانان انتقال داده شد و در دفاع از حرم آل الله ادامه‌دهنده راه آن‌ها شدند.
نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه تبریز در ادامه تصریح کرد: هرچند امروز جای شهیدان خالی است، اما شمع وجودشان، روشنگر راهمان و منش، روش، رفتار و بینششان، راهگشای جوان امروزی است و پسندیده است که آن‌ها را الگوی خود قرار دهند.
گفتنی است، شهید مدافع حرم «صمد امام پناه» متولد یکم دی 1348، در 26 فروردین 1375 در لبنان و شهید مدافع حرم «صادق شیبک» متولد 8 آبان 1368 در 31 دی 1395 در سوریه به فیض شهادت نائل شدند.
 انتهای پیام/
کد مطلب: 290043