داخلی صفحه یزد خبر
 
تفهیم فرهنگ ایثار و شهادت به نوآموزان در حاشیه جشن پایان سال
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۶
جشن پایان سال نوآموزان یکی از پیش‌دبستانی‌های ابرکوه با اجرای برنامه‌ای به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین کودکان، برگزار شد.
تفهیم فرهنگ ایثار و شهادت به نوآموزان در حاشیه جشن پایان سال
 
به گزارش خبرگزاری فارس از ابرکوه، جشن پایان سال مهدکودک مهرپویان ابرکوه با هدف ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ ایثار، مهربانی و فداکاری در نونهالان و نوآموزان، برگزار شد.
در قسمتی از این مراسم برنامه همخوانی سرود «ای ایران» اجرا و طی آن یکی از نوآموزان با لباس فرم نیروی انتظامی به تمثال مبارک شهید مسعود غیبی از پرسنل نیروی انتظامی، ادای احترام کرد.
در حاشیه این مراسم کارشناس فرهنگی و پژوهشی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان در گفتگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: سرمایه‌گذاری فکری بر روی نونهالان و دانش آموزان و آشنا کردن این قشر با فرهنگ ایثار و شهادت همتی والا می‌طلبد که مربیان این مهد با نگاه ایرانی اسلامی، در این راه گامی بلند برداشتند.
فاطمه شرافت اذعان کرد: در همه جوامع بشری مبحث آموزش یکی از اصولی‌ترین ارکان برای دستیابی به پیشرفت و توسعه جامعه‌ای سالم است. ضمن اینکه انتقال روحیه فداکاری، ایثار و شهادت نیز مهمترین بخش آموزش را تشکیل می‌دهد.
شرافت با تأکید بر اینکه ما باید این نکته را به نونهالان و دانش آموزان تفهیم کنیم که «دیگر خواهی» انسان را از سایر مخلوقات متمایز می‌کند، افزود: در همین راستا باید بتوانیم در کنار آموزش، برای کودکان الگوسازی کنیم تا او بر اساس این الگوی مناسب در چارچوبی خاص به سوی اهداف خود حرکت کند.
وی بهترین الگو برای قشر کودک و نوجوان را «دفاع مقدس» برشمرد و گفت: فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس در جامعه جاودان و مستحکم نخواهد شد مگر اینکه آن را از پایین ترین سنین در میان فرزندان این سرزمین نهادینه کرده و تفاوت جنگ با دفاع مقدس را به آنان بیاموزیم.
کارشناس فرهنگی و پژوهشی بنیاد شهید و امور ایثارگران ابرکوه با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، افزود: یکی از رسالت‌های خطیر ما در حال حاضر زنده نگه داشن نام و یاد شهدا است؛ چراکه ما باید قدردان خون شهدای والامقام و رشادت‌های جانبازان و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس باشیم.
 
کد مطلب: 290047