نشست تخصصی حمایت از خانواده‌های قربانیان ترور برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۹
نشست تخصصی حمایت اجتماعی و حقوقی از خانواده های قربانیان ترور روز چهارشنبه اول خرداد در هتل هویزه با حضور کارشناسان داخلی و بین‌المللی برگزار شد.
نشست تخصصی حمایت از خانواده‌های قربانیان ترور برگزار شد
 
به گزارش «ایثار» عادل مهری مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در این نشست با بیان اینکه بهره‌گیری از ظرفیت‌های بسیار خوب نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر افتخار ارزشمندی است، گفت: خوشبختانه ایثارگران در همه عرصه‌های اجتماعی و علمی حضوری فعالانه دارند و می‌توانیم از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آنها در حوزه‌های مختلف از جمله موضوع بررسی حمایت حقوقی و اجتماعی از خانواده قربانیان ترور بهره بگیریم.
وی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های خانواده‌های شهدای ترور این است که بسیاری از این عزیزان در محل و معرکه حادثه ترور حضور داشتند در حالی که دیگر خانواده‌های شهدا، در محل شهادت عزیزانشان حاضر نبودند و این موضوع، تحمل سختی جدایی را برای خانواده شهدای ترور دشوار می‌کند.
مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به ضرورت بررسی کارشناسی روحیه خانواده قربانیان ترور اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در این زمینه اختلال استرس پس از حادثه است یعنی کسانی که در معرض حادثه‌ای قرار می‌گیرند، علائمی را از خودشان به مرور زمان نشان می‌دهند که یکی از این علائم، اجتناب از خاطراتی است که حادثه را تداعی می‌کند و بدون شک، خانواده‌های معظم ترور این موضوع را بیشتر درک می‌کنند.
در ادامه این نشست، کارشناسان داخلی و بین‌المللی این نشست، موضوع ترور و حمایت از خانواده‌های ترور را در دو بخش اجتماعی و حقوقی مورد بررسی و واکاوی قرار دادند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 290056