مدارس شاهد طلایه‌داران فرهنگ ایثارهستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۵
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی: مدارس شاهد طلایه‌داران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند، مردم اعتماد ویژه‌ای به مدارس شاهد دارند و همین باعث شده است که در ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس شاهد استقبال بی‌نظیر صورت گیرد.
مدارس شاهد طلایه‌داران فرهنگ ایثارهستند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی جلسه ستاد شاهد شهرستان بجنورد با حضور مدیرکل آموزش‌وپرورش استان و مدیران شهرستانی، معاون آموزشی، مدیران مدارس شاهد شهرستان و مدیرکل بنیاد و رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از کارشناسان بنیاد شهید و آموزش‌وپرورش شهرستان بجنورد برگزار شد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در سخنان خود گفت: مدارس شاهد طلایه‌داران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستند، مردم اعتماد ویژه‌ای به مدارس شاهد دارند و همین باعث شده است که در ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس شاهد استقبال بی‌نظیر صورت گیرد.
حسینی ارتقاء و تقویت مدارس شاهد را لازم و ضروری دانست و افزود: باید به بعد علمی و تقویت ارزش‌های دینی و مذهبی این مدارس توجه ویژه‌ای شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه باید دانش آموزان مدارس شاهد در رده‌های علمی بالایی قرار گیرند، اظهار داشت: باید برنامه‌ریزی‌ها در خصوص مدارس شاهد دقیق و کامل باشد و ارتقاء سطح علمی مدارس شاهد در اولویت قرار گیرد.
وی به ساخت مدارس شاهد جدید توسط خیران مدرسه‌ساز اشاره کرد و گفت: مدارس شاهد باید افزایش یابد و کدهای جدیدی برای استان دریافت کنیم که این مهم با ساخت مدرسه‌های نو با مدیریت ستاد نوسازی و خیرین مدرسه‌ساز امکان‌پذیر خواهد بود.
سید عابس حسینی توجه به بحث آسیب‌های اجتماعی در مدارس شاهد را ضروری دانست و بر آموزش خانواده‌ها و دانش‌آموزان مدارس شاهد درزمینه آسیب‌های اجتماعی تأکید کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: همه ما باید در حد توان خود صادقانه برای نظام کارکنیم و خداوند هم نصرت خود را نصیب ما خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نباید از هیچ تلاشی دریغ کنیم.
 
وی افزود: فرزندان شاهد میراث دار امانت‌های گران‌قدری هستند که همچون نگینی درخشان در مدارس شاهد می‌درخشند و باید به امر تعلیم و تربیت این عزیزان توجه ویژه داشت.
در ادامه جلسه بحث امور تحصیلی فرزندان شاهد و ایثارگر، نحوه پذیرش و ثبت‌نام دانش آموزان ورودی به مدارس شاهد، رسیدگی به وضعیت مدارس شاهد و ... موردبحث و بررسی قرار گرفت.
کد مطلب: 290133