ایثار برگرفته از فرهنگ دینی است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰
ایثار برگرفته از فرهنگ دینی است مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثار گران: گفتمان سازی یکی از روش‌های مهم در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است، ایثار برگرفته از فرهنگ دینی است
ایثار برگرفته از فرهنگ دینی است
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ محمدرضا سو قندی در مراسم تجلیل از کارکنان ایثارگر و خانواده شهدا و جانبازان فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌های تابعه و فعالان فرهنگی و هنری حوزه ایثار و شهادت خراسان شمالی با حضور سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اینکه ایثار و پیروزی آمیزه‌ای مناسبت‌های ملی و مذهبی است، اظهار کرد: ایثار از منظر فرهنگ دینی یک مفهوم قرآنی و خواستگاه آن وحی است.
وی، مصداق بارز ایثار را در دفاع مقدس و مدافعان حرم دانست و اظهار داشت: ترجیح منافع ملی و مردمی به منافع فردی، حزبی، گروهی و جناحی در درجات بعدی ایثار در شرایط امروز قرار دارد.
سوقندی، با اشاره به شرایط کنونی که در جنگ اقتصادی قرار داریم، اظهار داشت: اگر امروز نیز در عرصه اقتصادی و فرهنگی گذشت و ایثار داشته باشیم بی‌شک در تمامی عرصه‌ها موفق خواهیم بود و بر مشکلات و توطئه‌های دشمنان فائق می‌آییم.
وی، در ادامه  از علما، هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر و اصحاب رسانه به‌عنوان ایثارگران یادکرد و گفت: آن‌ها با کمترین امکانات و توقعات، جان و وقت و عمر خود را ایثار می‌کنند.
سوقندی افزود: امروز نیز ایران اسلامی به همت دولتمردان و همه مردم و امت اسلامی در مقابل جنگ اقتصادی دشمنان راه مقاومت و عزت و خلاقیت را انتخاب کرده و فرهنگ ایثار را به‌تمامی فرهنگ‌ها و منافع شخصی ترجیح داده است.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثار گران، خاطرنشان کرد: از تولید خاطره، استفاده از نمادها، الگوها و تولید آثار هنری و گفتمان سازی به‌عنوان برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یادکرد و اظهار داشت: گفتمان غالب کشور ما گفتمان دفاع مقدس است.
در پایان این آیین  ۲۸ نفر از کارکنان ایثارگر و خانواده شهدا و جانبازان فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌های تابعه و فعالان فرهنگی و هنری حوزه ایثار و شهادت خراسان شمالی با اهدا لوح تقدیر و هدایایی به‌رسم یادبود قدردانی شد.
کد مطلب: 290137