استاندار خراسان شمالی:
سوم خرداد، نقطه عطفی در تاریخ هشت سال دفاع مقدس بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹
استاندار خراسان شمالی گفت: سوم خرداد نقطه عطفی در هشت سال دفاع مقدس بود و به‌هیچ‌وجه دشمن ما تصور نداشت که به این زودی خاک پاک ایران را پس بگیریم.
سوم خرداد، نقطه عطفی در تاریخ هشت سال دفاع مقدس بود
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی صبح امروز صبح گاه مشترکی در محل سپاه جوادالائمه (ع) خراسان شمالی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر با حضور نیروهای نظامی و انتظامی، استاندار ، نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه بجنورد و سید عابس حسینی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی برگزار شد.
در این مراسم ضمن برگزاری رژه و سخنرانی استاندار و نماینده ولی فقیه از تعدادی از خانواده های ایثارگران فتح خرمشهر تجلیل شد.
دکتر محمدعلی شجاعی در سخنان خود اظهار داشت: امروزه عزت و سربلندی خاک ایران را مدیون رشادت‌ها و فداکاری‌های نیروهای مسلح، ارتشی‌ها، سپاهیان و بسیجیان می‌دانیم.
وی افزود: همان مقاومت مردمی ابتدای جنگ موجب شد تا دشمن به‌سختی خرمشهر را تصرف کند که این مسئله به‌تنهایی کفایت می‌کرد که بدانند ایران با سایر نقاط دنیا متفاوت است. وی بیان کرد: ایران دلاورانی دارد که آنان درس خود را از عاشورا و کربلا گرفته‌اند و شهادت برای آنان افتخار است.
شجاعی خاطرنشان کرد: رشادت‌های نیروهای مسلح موجب شد آنچه دشمن به‌هیچ‌عنوان تصورش را نداشت در جنگ رخ دهد و مسیر پیروزی ما مسیر پایان سرافرازی جنگ رقم بخورد.
وی افزود: دشمنان ما و در رأس آن آمریکا به‌راحتی با زیر پا گذاشتن مبانی حقوق بشر و بدون رعایت مسائل بین‌المللی تصمیم می‌گیرند و به دیگر کشورها هجوم می‌برند اگر در مورد ایران این‌گونه رفتار نمی‌کنند برای این است که به شناخت رسیده‌اند که البته این شناخت را ۴۰ سال قبل نداشتند.
شجاعی در ادامه افزود: کشورهایی که مورد هجوم قرارگرفته‌اند هم به سلاح هم هواپیمای جنگی و هم به تجهیزات مسلح بودند امانگاه مدبرانه رهبر معظم انقلاب و دلیر مردانی نیروهای مسلح و مردم همراه نظام را داشتیم تا دشمنان بدانند ایران متفاوت است.
 
کد مطلب: 290180