داخلی صفحه یزد خبر
 
مراسم بزرگداشت حماسه سوم خرداد در یزد برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۲
با حضور آیت‌الله ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد، طالبی استاندار، مسئولان و قشرهای مختلف مردم ولایتمدار دارالعباده مراسم بزرگداشت حماسه سوم خرداد در مسجد روضه محمدیه یزد برگزار شد.
مراسم بزرگداشت حماسه سوم خرداد در یزد برگزار شد
 
به گزارش «ایثار یزد» مراسم بزرگداشت شهدای عملیات بیت‌المقدس و سالگرد شهادت سردار اخلاص سرتیپ پاسدار شهید «حاج سید حسین فیض اردکانی» با حضور آیت‌الله ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه یزد، طالبی استاندار، مسئولان و قشرهای مختلف مردم ولایتمدار دارالعباده به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران و سپاه الغدیر استان در مسجد روضه محمدیه برگزار شد.
سردار سرتیپ دوم پاسدار حسن رستگار پناه در این مراسم که در جوار مزار سومین شهید محراب حضرت آیت‌الله صدوقی (ره) برگزار شد، اظهار داشت: شهدا مستحکم کننده راه الهی هستند، عزیزانی  که با خون خود موجب سربلندی اسلام و انقلاب شدند.
سردار رستگار پناه افزود: عزت و سربلندی امروز ما در جهان مرهون صدق نیت امام راحل، رهبر معظم  انقلاب و شهداست.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید «حاج سید حسین فیض اردکانی» گفت: سردار فیض اردکانی از قبل انقلاب اسلامی همیشه نماد اخلاص و تواضع و ایمان بود.
وی با اشاره به اینکه وی حساسیت بسیار بالایی در ارتباط با بیت‌المال داشت خاطرنشان کرد: این شهید بزرگوار باوجودی که ازلحاظ قانونی اجازه استفاده از وسایل و تجهیزاتی که در اختیارش بود داشت، به‌هیچ‌عنوان ذره‌ای برای خود استفاده‌ای نمی‌کرد و نسبت به بیت‌المال بسیار با توجه عمل می‌کرد.
رئیس تحقیقات امنیت ملی پایدار ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه وی همیشه به فکر مردم و به‌ویژه نیروهای خود هنگام جنگ بود، ادامه داد: زمانی که عراقی‌ها دریکی از عملیات جلوآمده بودند و نیروها مجبور به عقب‌نشینی شده بودند، وی حاضر به برگشت نشد و گفت "باید پیکر شهیدان را برگردانم" و در همان عملیات هم جانباز شد.
رستگار پناه اضافه کرد: پس از جنگ و تا لحظه شهادت هم وی حاضر نشد حتی پرونده جانبازی برای خود درست کند و هیچ اقدامی در این زمینه نکرد تا اینکه هنگام بستری، ما جلسه‌ای گذاشتیم و گفتیم اگر خودش نمی‌خواهد ما که وظیفه‌داریم این کار را  انجام دهیم و خودمان پرونده جانبازی وی را که بالای 70 درصد بود تهیه کردیم.
وی تصریح کرد: سردار فیض نمونه و الگوی بسیار خوبی است که امروز باید همه مردم ما به‌ویژه مسئولان نظام از ایشان الگوبرداری کنند.
کد مطلب: 290294