برگزاری یادواره شهدای روستاهای علی هدیه علیا و سفلی بخش درح شهرستان سربیشه به مناسبت فتح خرمشهر
تاریخ انتشار : شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۳
مراسم یادواره شهدا، آبروی محله به مناسبت سالروز بزرگداشت فتح خرمشهر در روستای علی هدیه علیا گرامی داشت یاد و خاطره سه شهید روستاهای مرزی علی هدیه علیا و علی هدیه سفلی بخش درح شهرستان سربیشه برگزار شد.
برگزاری یادواره شهدای روستاهای علی هدیه علیا و سفلی بخش درح شهرستان سربیشه به مناسبت فتح خرمشهر
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی ، مراسم یادواره شهدا، آبروی محله به مناسبت سالروز بزرگداشت فتح خرمشهر در روستای علی هدیه علیا گرامی داشت یاد و خاطره سه شهید روستاهای مرزی علی هدیه علیا و علی هدیه سفلی بخش درح شهرستان سربیشه برگزار شد.
در این مراسم که به مناسبت گرامی داشت یاد و خاطره شهدا در روستای علی هدیه علیا  با همت و همکاری بنیادشهید و امور ایثارگران شهرستان سربیشه و حوزه مقاومت بسیج شهید شعیبی بخش درح و تعدادی از دستگاهها و نهادهای بخش درح برگزار شد،حجت الاسلام و المسلمین راستگو امام جمعه درح،ضمن گرامی داشت یاد و نام سه شهیدروستاهای علی هدیه علیا و علی هدیه سفلی یادآور شد، این روزها جمهوری اسلامی در مسیری قرار گرفته که باید بیشتر از قبل یاد شهدا را زنده نگه داریم . وی افزود:شهدا رفتند تا ما در مقابل دشمن تحقیر نشویم و این شهدا بودند که برای ناموس و کشور خودشان مردانه ایستادند تا کسی نتواند نگاه چپ به کشور داشته باشد. شهدا پای عهدی که با ولایت بسته بودند مردانه تا پای جانشان ایستادند و وظیفه ما نیز در شرایط این است که در این مسیر ایستادگی کنیم، ایستادگی آسان نیست و هزینه دارد و نباید در این مسیر مسائل روزمره و دنیایی بین ما و عهدمان با ولایت فاصله بیاندازد. وی همچنین گفت: ملت ما  40 سال است که ایستاده، خون های زیای پای درخت انقلاب و نظام ریخته شده که هر کسی به راحتی و با هر تهدیدی نخواهد توانست آن را از بین ببرد.حجت الاسلام راستگو همچنین خاطرنشان نمود: دشمن امروزه از راه اندازی هر گونه جنگ سختی علیه جمهوری اسلامی ایران می ترسد، اما در عرصه های دیگر به شدت در مقابل ما آرایش جنگی گرفته است . دشمن امروز  که می داند از طریق جنگ سخت نمی تواند کاری به پیش ببرد با راه انداختن جنگ نرم و جنگ فرهنگی علیه کشور می خواهد به جمهوری اسلامی ایران و به خصوص جوانان ما ضربه بزند تا نتوانند در مقابل آنان ایستادگی کنند. وی معظل مواد مخدر را یکی از مصادیق جنگ خاموش فرهنگی دشمن علیه کشور دانست و یادآور شد، مواد مخدر جنگ خزنده و خاموش دشمن علیه کشور است و جوانی که درگیر مواد مخدر شود نه غیرتی برایش می ماند و نه توانی برای ایستادگی در مقابل دشمن دارد. وی همچنین به موضوع فضای مجازی و مشکلات آن نیز اشاره داشت و گفت، امروزه فضای مجازی تبدیل به یک قتلگاه فرهنگی برای جوانان و کشور شده، اینکه روستاهای ما مجهز به اینترنت پر سرعت باشد کار خوبی است اما باید فرهنگ استفاده از آن نیز نهادینه شود .در پایان این مراسم نیز از خانواده های شهدای این روستاها نیز تجلیل شد. 
کد مطلب: 290318