داخلی صفحه سمنان خبر
 
آزاد سازی خرمشهر تجلی قدرت الهی بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۷
آزادسازی خرمشهر تجلی قدرت الهی و تحقق وعده نصرت خداوند بود.
آزاد سازی خرمشهر تجلی قدرت الهی بود
 
به گزارش ایثار واحد سمنان، مدیر کل  سازمان قضائی نیروهای  مسلح استان سمنان عصر شنبه ۴ خرداد ۹۸ به‌اتفاق آراسته، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سمنان با دو  تن از خانواده‌های ایثارگر منتسب به فتح خرمشهر به نامهای خانواده شهید حسنعلی نیکوئی و جانباز ۲۵ درصد محمدکاظم ضمیری دیدار و از جایگاه والای خانواده‌ها تجلیل و قدرشناسی کرد. در این دیدار مدیرکل سازمان قضائی نیروهای مسلح استان طی سخنانی تصریح کرد:
آزادسازی خرمشهر ، تجلی عینی قدرت الهی و تحقق وعده نصرت خداوند به‌تمامی دین باوران و مؤمنان خداجویی بود که با دست‌خالی و بی‌هیچ پشتوانه و تجهیزات نظامی با وحدت و همدلی برای حفظ مرزوبوم با یکدیگر متحد شده و علیرغم مشکلات فراوان توانستند خرمشهر قهرمان را از چنگ دشمن دون نجات دهند. وی با تأکید بر ضرورت بازگویی خاطرات و اتفاقات مربوط به آزادسازی خرمشهر برای نسل جوان گفت: ترسیم حقایق دفاع مقدس و ازخودگذشتگی فرزندان غیور این ملت، نسل جوان و نوجوان امروزی را از گزند تهاجم فرهنگی دشمن مصون نگه خواهد داشت.
شهید حسنعلی نیکوئی، فرزند هدایت اله، متولد سال ۱۳۳۹ اعزامی از بسیج به‌عنوان تخریبچی در جبهه‌های نور مشغول خدمت بود که در تاریخ ۱ خرداد ۶۱ در حین عملیات بیت‌المقدس به فیض شهادت نائل آمد و جانباز ۲۵ درصد محمدکاظم ضمیری در تاریخ ۳ خرداد ۶۱ براثر اصابت ترکش در منطقه عملیاتی خرمشهر مجروح شد.
کد مطلب: 290804
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور