حجت الاسلام گزمه:
سوم خرداد نقطه عطفی در تاریخ هشت سال دفاع مقدس بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۱
امام جمعه شهرستان هیرمند در مراسم سوم خرداد گفت: ایران دلاور مردانی دارد که آنان درس خود را از عاشورا و کربلا گرفته اند و شهادت برای آنان افتخاراست.
سوم خرداد نقطه عطفی در تاریخ هشت سال دفاع مقدس بود
 

به گزارش ایثار سیستان و بلوچستان، به مناسبت سوم خرداد ماه، سالروز آزاد سازی خرمشهر به دست دلیر مردان و رزمندگان غیور اسلام در عملیات بیت المقدس، مراسمی با حضور فرماندار، امام جمعه، شهردار، بخشداران و مدیران دستگاههای اجرایی و خانواده معظم شهدا و ایثارگران، شوراها و دهیاران در محل سالن ولایت آموزش و پرورش شهرستان هیرمند برگزار شد.
 امام جمعه این شهرستان درسخنان خود اظهار داشت: امروزه عزت و سربلندی خاک ایران را مدیون رشادت ها و فداکاری های نیروهای مسلح، ارتشی، سپاهی و بسیجیان می دانیم.
حجت الاسلام گزمه با اشاره به ایمان و اراده رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس گفت: سوم خرداد نقطه عطفی در تاریخ هشت سال دفاع مقدس است.
 وی افزود : همان مقاومت مردمی ابتدای جنگ موجب شد تا دشمن به سختی خرمشهر را تصرف کند که این مسئله به تنهایی کفایت می کرد که بدانند ایران با سایر نقاط دنیا متفاوت است.
امام جمعه هیرمند بیان کرد: ایران دلاور مردانی دارد که آنان درس خود را از عاشورا و کربلا گرفته اند و شهادت برای آنان افتخاراست.

پیری فرماندار هیرمند نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا و تبریک آزاد سازی خرمشهر در سوم خردادماه خاطرنشان کرد: رشادت های نیروهای مسلح موجب شد آنچه دشمن به هیچ عنوان تصورش را نداشت در جنگ رخ دهد و مسیر پیروزی ما مسیر پایان سرافرازی جنگ رقم بخورد.
وی افزود: دشمنان ما و در راس آن امریکا به راحتی با زیر پا گذاشتن مبانی حقوق بشر و بدون رعایت مسائل بین المللی تصمیم می گیرند و به دیگر کشورها هجوم می برند.
پیری ادامه داد: اگر در مورد ایران این گونه رفتار نمی کنند برای این است که به شناخت رسیده اند که البته این شناخت را 40 سال قبل نداشتند و ما مدیون رشادت ها و فداکاری های شهدا و ایثارگران هستیم و با برگزاری چنین مراسماتی یاد و نام آنها را گرامی و قدردان خانواده های آنان باشیم.

 
کد مطلب: 290914