داخلی صفحه قم خبر
 
دیدار مسئولان سپاه و ارتش با خانواده خلبان شهید "ابوالفضل مهدیار"
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵
مسئولان و فرماندهان سپاه، ارتش و اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم امروز با حضور در منزل خلبان شهید ابوالفضل مهدیار با خانواده این شهید مفقودالاثر دیدار کردند.
دیدار مسئولان سپاه و ارتش با خانواده خلبان شهید "ابوالفضل مهدیار"
 

به گزارش ایثار واحد استان قم به نقل از رسانه های استان، خلبان شهید «ابوالفضل مهدیار» در تاریخ دوم خرداد سال ۱۳۲۷ در قم دیده به جهان گشود؛ وی از خلبانان زبده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی بود که در چهارم آبان سال ۱۳۵۹، پس از انجام عملیات هوایی پیروز علیه دشمن بعثی، هنگام بازگشت به خاک میهن اسلامی بر اثر اصابت موشک به هواپیما، به شهادت رسید و پیکر مطهرش مفقودالاثر شد.
به پاس گرامیداشت شجاعت و ایثارگری این خلبان شهید، سرهنگ «شمسعلی اسدی» فرمانده پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه (س) و ارتش آجا در قم به همراه سرهنگ «علیرضا خسروی» مسئول ایثارگران سپاه امام علی بن ابی طالب (ع) و «یدالله رباط جزی» به نمایندگی از اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم ظهر امروز با حضور در منزل شهید مهدیار، با مادر بزرگوار این شهید سرافراز دیدار کردند.
در این دیدار، «فاطمه مهدی پور عطارآبادی» مادر شهید، طی سخنانی به بیان هوش، ذکاوت، توانمندی و تعهد این شهید از دوران تحصیل در دبیرستان امام صادق (ع) قم تا حضور در دوره‌های خلبانی و انجام ماموریت‌های ویژه پرداخت.
کد مطلب: 291185