داخلی صفحه کرمان خبر
 
مدیرکل بنیاد کرمان:
مددکار یک هنرمند است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۷
مدیرکل بنیاد کرمان: مددکار یک هنرمند است که با ذوق وهنر، اعتماد و رضایت جامعه هدف را جلب می کند و در پیشبرد خدمت رسانی بنیاد سهم اصلی را ایفا می کند.
 
به گزارش ایثار واحد کرمان، صبح امروز 11 خردادماه 98 محمدرضا حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید وامورایثارگران استان کرمان در کارگروه تخصصی مددکاران و مشاوران بنیاد ضمن قدردانی از زحمات کارکنان این حوزه، جهت رسیدگی به امور خانواده‌های شاهد و ایثارگر و ارائه شایسته خدمات، گفت: با توجه به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه رسالت مددکاران نسبت به جامعه هدف بنیاد بیشتر است.
حسنی سعدی در این کارگروه بیان داشت: حوزهٔ مددکاری نقش بسزایی در برطرف کردن مشکلات جامعه ایثارگران ایفا کند و اگر در بنیاد، واحد مددکاری جدی‌تر گرفته شود بسیاری از معضلات اجتماعی ایثارگران کاهش خواهد یافت.
وی بیان کرد: مددکار یک هنرمند است که باذوق و هنر، اعتماد و رضایت جامعه هدف را جلب می‌کند و در پیشبرد خدمت‌رسانی بنیاد نقش اصلی را ایفا می‌کند.
وی ضمن تأکید بر همکاری و مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی استان با این حوزه، گفت؛ ظرفیت‌های خوبی در جهت خدمت‌رسانی به جامعه ایثارگران موجود است و بایستی به‌درستی از آن‌ها استفاده کرد و هرچقدر مددکاران قوی عمل کنند، کار مسئولان بنیاد نیز در رسیدگی به امور خانواده‌های شاهد و ایثارگر آسان‌تر خواهد شد.
فاطمه عارفی رئیس اداره مددکاری و مشاوره بنیاد شهید وامورایثارگران استان جامعه هدف مددکاری بنیاد را والدین، همسر و فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان و خانواده‌های آنان دانست و گفت: خدمات ارائه‌شده به این عزیزان در دو بخش عمومی و تخصصی پیگیری می‌شود که بخش عمومی شامل طرح سپاس و طرح معتمدین معین و بخش تخصصی شامل خدمات فردی و گروهی و رسیدگی به موارد خاص است و در حال حاضر 21 نفر مددکار در استان به ارائه خدمات به ایثارگران می‌پردازند.
عارفی گفت: از ابتدای سال تاکنون نیز 200 دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران صورت گرفته و پیش‌بینی می‌شود این آمار به 7000 هزار دیدار تا پایان سال جاری خواهد رسید؛ و اولویت دیدارها والدین شهدا هستند.
انتهای پیام./
 
کد مطلب: 291318
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور