داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد قزوین:
اطلاع‌رسانی، لازمه‌ی ترویج فرهنگ ایثار است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸
مدیرکل بنیاد استان قزوین در جلسه کمیته اطلاع‌رسانی بنیاد استان گفت: اطلاع‌رسانی، لازمه‌ی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ایثار اجتماعی در سطح جامعه است.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه کمیته اطلاع‌رسانی بنیاد استان گفت: اطلاع‌رسانی از اهمیت بسزایی برخوردار است و بایستی به موقع و سریع انجام شود تا مخاطبان در جریان مسایل مختلف امور قرار گیرند.
وی افزود: خدمات‌دهی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در دو بخش خدماتی و حمایتی است که بایستی با استفاده از وسایل ارتباطی به دقت اطلاع‌رسانی شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با بیان اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین وظایف فرهنگی بنیاد است، گفت: تحقق این مهم نیازمند اطلاع‌رسانی با استفاده از ابزارهای نوین و روز دنیاست.
حقایق‌پور افزود: همچنین اگر عملکردهای بنیاد در قالب خبر اطلاع‌رسانی شود می‌تواند در ارایه‌ی گزارش مستندات ما به مسوولان بالادستی موثر باشد.
این مسوول گفت: باید رابطان خبری بنیاد در شهرستان‌ها فعال شوند و به موقع مراسم ترویجی و فعالیت‌های خود را اطلاع‌ دهند تا توسط روابط عمومی استان قزوین در رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: در برنامه‌های ترویجی مانند یادواره‌های شهدا مطالب ارزشمندی پیرامون سیره‌ی شهدا بیان می‌شود که اطلاع‌رسانی آنها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت موثر است.
وی با بیان اینکه امکانات و اعتبارات بنیاد محدود است، گفت: باید تلاش کنیم با همین محدودیت‌ها کارهای فاخر و موثری را در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام دهیم و سطح آگاهی آحاد جامعه را بالا ببریم.
حقایق‌پور گفت: روابط عمومی قزوین جزو روابط‌عمومی‌های برتر کشور است و تاکنون توانسته فعالیت‌ها و وظایف خود را به درستی انجام دهد که از زحمات کارکنان این واحد قدردانی می‌کنم.
در این جلسه، هر یک از اعضای کمیته مطالبی در خصوص اهمیت اطلاع‌رسانی و راهکارهای تسهیل این موضوع بیان کردند.
گفتنی است: تعامل هدفمند و موثر با اصحاب رسانه در سطح استان و منطقه، ارایه‌ی محتوا در قالب‌های مختلف رسانه‌ای، تصمیم‌گیری درباره‌ی نحوه‌ی پاسخگویی به افکار عمومی و رسانه‌های جمعی و نظارت بر نظرسنجی و ارزیابی افکار عمومی در حوزه‌های مختلف از مصوبات این جلسه است.
تبیین خط مشی ویژه رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی در مواقع خاص و بحران‌های احتمالی در استان، سیاستگذاری جهت پیشگیری از تولید اخبار مخرب و بررسی و تصویب و نظارت بر تولیدات بنیاد در زمینه اطلاع‌رسانی از دیگر مصوبات جلسه فوق است.
کد مطلب: 291362