داخلی صفحه بوشهر خبر
 
استان بوشهر سابقه‌ای درخشان و پرافتخار در برابر استکبار دارد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۷
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر گفت: استان بوشهر دارای سابقه تاریخی درخشان و پرافتخار مقاومت و ایستادگی در مقابل استکبار جهانی آمریکا و استعمار پیر انگلیس است.
استان بوشهر سابقه‌ای درخشان و پرافتخار در برابر استکبار دارد
 
به گزارش «ایثار بوشهر»، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری  در مراسم هفدهمین یادواره شهدای روستای درازی دشتی افزود: شهید رئیس‌علی دلواری نماد مقاومت در برابر تجاوزگری استعمار پیر انگلیس و سردار شهید نادر مهدوی نماد ایستادگی مردم بوشهر در برابر استکبار جهانی آمریکا هستند.
وی اضافه کرد: امروز سردار شهید مهدوی به‌عنوان الگو و اسوه همه آزادی خواهان جهان در ایستادگی مقابل استکبار جهانی آمریکا شده است و این افتخار بزرگی برای دشتی و استان بوشهر است.
امام‌جمعه بوشهر ادامه داد: در دو قرن اخیر استعمار پیر انگلیس چهار بار به بوشهر حمله کرد و هر بار با شجاعت و دلاوری مردان بزرگی مانند شهید رئیس‌علی دلواری شکست خورد.
صفایی بوشهری از برگزاری یادواره شهدای روستای درازی قدردانی کرد و افزود: برگزاری این یادواره‌ها کار بسیار ارزشمند و بزرگی است و باعث انتقال فرهنگ ایثار و مقاومت و ایستادگی به جوانان خواهد شد.
وی بیان کرد: روستای درازی شهرستان دشتی با تقدیم ۱۱ شهید به‌عنوان نماد مقاومت و شجاعت و ایثار در استان بوشهر است و این افتخار بزرگی برای مردم این روستا شده است.
در این مراسم از ۱۱ خانواده شهید روستای درازی شهرستان دشتی تجلیل شد.
روستای درازی شهرستان دشتی با ۱۷۰۰ نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 291641
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور