داخلی صفحه قم خبر
 
​قیام 15 خرداد 42 نقطه آغاز انقلاب اسلامی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۰
مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم گفت: انقلاب اسلامی از 15 خرداد سال 42 با سخنرانی حضرت امام (ره) علیه سلطنت طاغوت و حفظ استقلال و عزت خواهی ملت مسلمان ایران آغاز شد.
​قیام 15 خرداد 42 نقطه آغاز انقلاب اسلامی است
 
به گزارش ایثار واحد استان قم، سردار سید جواد هاشمی در جلسه شورای معاونان و مدیران بنیاد استان قم افزود: ملت ایران از همان ابتدا گوش به فرمان ولایت در برابر طاغوت و استکبار ایستاد و خونهای بسیاری را تقدیم کرد ، در همان اوایل نهضت در 15 خرداد 42 17 نفر به شهادت رسیدند و امروز ایران اسلامی به برکت همین خونها به این امنیت، عزت، استقلال و اقتدار رسیده است.
وی اضافه کرد: ملت همواره در برابر دشمنانی که جز ذلت و خواری و وابستگی برای ما چیزی نخواسته اند و به جهت استقلال خواهی و عزت طلبی همواره ملت سربلند ایران را تهدید و تحریم نموده اند، آگاهانه ایستادگی نموده و همواره دشمنان را با اراده، ایمان و ولایت مداری به زانو در آورده است.
وی ادامه داد: امروز نیز طی 30 سال با رهبری حکیم، مدیر و مدبر، کشتی انقلاب در میان تلاطم طوفان بلاها به سلامت در مسیر تعالی و پیشرفت قرار دارد.
سردار هاشمی افزود: در تمام این سالها ملت مسلمان ایران با ایمان راسخ و در مسیر شهدا، در برابر تمام تهدیدات و تحریم های دشمنان ایستادگی  نموده و از دین و ارزشهای دینی دفاع کرده است.
وی تاکید کرد: ما مفتخریم خادم شهدای انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم و حریم اهل بیت (ع) هستیم و امید است بتوانیم در مسیر خدمت به خاندان شهدا و حفظ و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت گام های موثری را برداریم.
  
کد مطلب: 291674
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور