تواضع، اخلاص و شجاعت ویژگی های بارز سردار شهید هرمز پور بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۱
به گزارش ایرنا، غلام محمد زارعی چهارشنبه شب در این دیدار تصریح کرد: زندگی و وجود این مرد خداترس و متدین از همان دوران نوجوانی در مسیر انقلاب، اسلام و ائمه اطهار (ع) تعریف و خلاصه شده بود.
 
به گزارش ایرنا، غلام محمد زارعی چهارشنبه شب در این دیدار تصریح کرد: زندگی و وجود این مرد خداترس و متدین از همان دوران نوجوانی در مسیر انقلاب، اسلام و ائمه اطهار (ع) تعریف و خلاصه شده بود.
زارعی زندگی سرشار از اخلاص، مردانگی، شجاعت و از خودگذشتگی توأم با تدبیر و مسئولیت پذیری شهید هرمزپور را الگویی ممتاز برای نسل امروز و جونان و همچنین چراغ راه مسئولان و مدیران در راستای نهادینه کردن الگویی از مدیریت جهادی و انقلابی در شرایط حساس کنونی دانست.
وی برخی مشکلات، تنگناها و چالش‌های فراروی جامعه را در شرایط کنونی یادآور شد و گفت: برای عبور از این بحران‌ها راهی جز الگوگرفتن از زندگی و سیره واقعی شهدا و حرکت در مسیرنورانی آنها نیست.
زارعی همچنین با تمجید از همسر و فرزندان شهید هرمزپور نیز گفت: همسران و خانواده معظم شهدا نمونه‌های عینی وفاداری به آرمان‌های شهدا هستند و تقویت این روحیه ممتاز همواره سبب تداوم و عزت آفرینی آرمان‌های شکوهمند و والای انقلاب شده است.
در ادامه نیز همسر و دختر شهید هرمزپور به بیان خاطرات و برخی از ویژگی‌های بارز این شهید والا مقام پرداختند.
دختر شهید هرمزپور با ذکر خاطره‌ای از سردارشهید گفت: شهید هرمزپور به شهادت خود پی برده بود و دل از همه چیز کنده بود و می‌دانست که به شهادت می‌رسد.
مرضیه هرمزپور تصریح کرد: ما در طول همه دورانی که فرماندهی تیپ را بر عهده داشت نفهمیدیم که چه مقام و منزلتی دارد.
سردار شهید جوادهرمزپور از شهدای شاخص و فرماندهان شجاع در دوران هشت دفاع مقدس در تاریخ ۲۱ فروردین امسال از سوی سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به درجه سرتیپی نائل آمد.
در بخشی از ابلاغ درجه سرتیپی به خانواده شهید هرمز پور آمده است: مفتخر شدن شهید بزرگوار به درجه «سرتیپی» که به پاس احراز شایستگی‌ها در راستای اجرای اوامر مقام فرماندهی کل قوا حضرت آیت الله العظمی خامنه ای «مدظله العالی» تحقق یافت، موجب افتخار و مباهات خانواده معززاین شهید ومردم غیور و ولایتمدار استان کهگیلویه وبویراحمد است.
سردار جواد هرمز پور فرمانده سال ۱۳۶۲ به عنوان فرمانده تیپ الزهرا (س) از لشکر ۱۹ فجر منصوب شد و در راه دفاع میهن اسلامی به فیض شهادت نائل آمد.
دختر شهید هرمز پور یادآور شد: شهید از خود هیچ گاه تعریف نمی‌کرد و چنین مسائلی را هرگز حتی برای ما که اهل خانواده او بودیم به زبان نمی‌آورد.
جواد رسایی از نویسندگان و فعالان فرهنگی و همچنین از فرماندهان قدیمی سپاه پاسداران استان در وصف شهید هرمز پور کتابی را با عنوان «سردار مهربانی ها» به رشته تحریر درآورده که محتوای آن بیشتر حول محور خاطراتی از خودگذشتگی های سردار شهید جواد هرمزپوراست.
حدود ۵۰ درصد از جمعیت فعال آن روز کهگیلویه وبویراحمد به جبهه‌های جنگ اعزام شدند که ۹۹ درصد آنها زیر ۳۰ سال سن داشتند.
کهگیلویه وبویراحمد یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۱۰ هزار جانباز و ۳۱۷ آزاده سرافراز را تقدیم نظام و انقلاب کردهاست.
۳۰۱۶/‏
https://www.irna.ir/news/83342128/تواضع-اخلاص-و-شجاعت-ویژگی-های-بارز-سردار-شهید-هرمز-پور-بود
کد مطلب: 291832