داخلی صفحه بوشهر خبر
 
یادواره ۱۳ شهید شهر دوراهک برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۱
یادواره ۱۳ شهید شهر دوراهک و مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) با حضور خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف مردم و مسئولان در حسینیه ابوالفضل این شهر برگزار شد.
یادواره ۱۳ شهید شهر دوراهک برگزار شد
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از مهر؛ نماینده مجمع طلاب استان بوشهر در این آئین گفت: مردم شهر دوراهک، آمدند تا بار دیگر عشق و علاقه خود را به شهدا ابراز و عهد و پیمانی دیگر با شهدا و آرمان‌های شهدا ببندند.
حجت‌الاسلام عبدالرضا محمودی، بابیان اینکه عزت و افتخار این نظام و مملکت مرهون خون پاک شهداست و باید قدردان شهدا و خانواده معظم آنان باشیم، افزود: هدف از برگزاری این یادواره‌ها زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در سطح جامعه است.
وی اظهار داشت: شهدا با تقدیم جان خود دینشان را نسبت به انقلاب اسلامی ادا کردند و نام شهیدان تا ابد در تاریخ جاودانه است و به برکت همین خون‌های پاک امنیت در کشور حکم فرماست.
محمودی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی در سایه ولایت‌فقیه است افزود: اقتدار امروز نظام را باید مدیون شهدا بود و همه ملت ایران باید قدردان انقلاب اسلامی؛ شهدا و ایثارگران باشند و از خانواده شهدا باید تقدیر و تکریم شود.
نماینده مجمع طلاب استان بوشهر بابیان اینکه امروز تکریم و یادبود آن‌ها قدمی درراه انتقال فرهنگ شهدا و ظهور و خشنودی امام زمان (عج) است گفت: شهدا مظهر پاکی و نور و آرامش هستند و جامعه امروز نیازمند عطر حضور شهیدان است.
یکی از استادان حوزه و دانشگاه در این آیین گفت: شهیدان از تمام هستی خود گذشتند و برای دفاع از دین و ناموس باخدا معامله کردند.
حجت‌الاسلام عباد محمد تبار بابیان اینکه زنده نگه‌داشتن یاد شهیدان در جامعه ضروری و امروز جهاد سخت‌تر از گذشته است اظهار داشت: ثبات نظام، امنیت و آرامش کشور مدیون شهدا و کسانی است که با بهره‌گیری از فرهنگ غنی ایثار و شهادت درراه مکتب و میهن خود جان‌فشانی کردند.
محمد تبار تصریح کرد: شهدا هدایت‌کننده ما در مسیر روشن حق و حقیقت خواهند بود بنابراین زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا نه‌تنها یک وظیفه دینی بلکه بااقتدار، شکوه و امنیت کشور گره‌خورده است.
در ادامه این آئین پیام نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر توسط نماینده مجمع طلاب استان بوشهر قرائت شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 291862