داخلی صفحه کردستان خبر
 
زندگینامه ۱۳۸۵شهید کردستان در قالب سرگذشت‌پژوهی به ثبت رسید
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان، گفت: کمیته سرگذشت پژوهی مختص به جمع‌آوری آثار، اسناد، صوت، فیلم و خاطرات کل شهدا بوده که تاکنون از مجموع ۵۴۰۰ شهید استان، یک هزار و ۳۸۵ مورد تحت عنوان یک کتابچه تکمیل، تنظیم و به ثبت رسیده است.
 
به گزارش ایثار، سیدمحمد جلال زمانی، اظهار کرد: در استان کردستان کمیته‌های متعددی وجود دارد که در این راستا کمیته سرگذشت پژوهی و دیدار و سپاس‌گذاری از خانواده‌های شهدا، مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران استان است.
وی افزود: کمیته سرگذشت پژوهی مختص به جمع‌آوری آثار، اسناد، صوت، فیلم و خاطرات کل شهدا بوده که تاکنون از مجموع ۵۴۰۰ شهید استان، یک هزار و ۳۸۵ مورد تحت عنوان یک کتابچه تکمیل، تنظیم و به ثبت رسیده است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان، بیان کرد: سرگذشت‌پژوهی یکی از بهترین شیوه‌ها برای نگارش و توصیف زندگی شهدا است که می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و در این راستا افراد زیادی از جمله محققان توانا و سپاه بیت المقدس استان همکاری و فعالیت داشته‌اند.
وی بیان کرد: برنامه دیدار با خانواده‌های معزز شهدا در سال ۹۷ آغاز شده و تاکنون بیش از ۹ هزار دیدار در منزل خانواده شهدا و ایثارگران انجام شده است.
زمانی با اشاره به ایجاد فضای معطر به شهید و شهادت در استان کردستان، افزود: در تمام شهرستان‌های استان اجلاسیه یادآور شهدا از جمله اجلاسیه کارگری، کارمندی، کمیته علمی و فرهنگی دانشجویی برگزار شده است.
وی عنوان کرد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، در هر شهرستان برنامه‌های یادآور شهدا از جمله غبار روبی گلزار شهدا و محفل انس با قرآن برگزار شد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان، در ادامه اعلام کرد: صدا و سیما و کمیته رسانه برای ترویج در جامعه بر عموم مردم می‌توانند تاثیر گذار باشند.
وی با اشاره به برنامه‌های اجرایی بنیاد شهید استان، ذکر کرد: برگزاری جلسه کمیته ایثارگران کنگره ۵۴۰۰ شهید، گلباران مزار شهدا و دیدار با خانواده شهدای دوران انقلاب اسلامی با حضور مسئولان استانی از جمله برنامه‌های اجرایی کنگره ۵۴۰۰ شهید استان، است.
وی، با اشاره به اینکه کنگره ۵۴۰۰ شهید در ۲۲ گولان برگزار می‌شود، اعلام کرد: این مراسم با حضور مهمانان، مسئولین و سخنرانان کشوری و ملی، رزمندگان و جانبازان استانی و همچنین خانواده‌های شهیدان صیاد شیرازی و چمران برگزار می شود.
زمانی گفت: در راستای امر تبلیغات محیطی با موضوع شهید و شهادت، مرمت و بازسازی تعداد ۱۵۴ تابلو تبلیغات در سطح استان نصب می‌شود.
وی عنوان کرد: در این راستا اعزام ۱۳۵ مورد پیام آوران ایثار، چاپ چهار جلد کتاب به عنوان زندگینامه شهدا و همچنین بارگذاری عکس، خاطرات و وصیت نامه شهدا در سایت نوید شاهد به تعداد یک هزار و ۹۰۰ مورد انجام شده است.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان، در پایان یادآور شد: شب شعر خاطره شهدای دوران انقلاب اسلامی با همکاری حوزه هنری استان برگزار شده است.
انتهای پیام
 
کد مطلب: 291901
 
 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...